Jak zařídit podkrovní ložnici

Ať už se chystáte volný pokoj v podkroví využívat jako svou ložnici nebo studentský pokoj, vždy ji můžete využít doslova do posledního koutku. Zkosené stropy a viditelné trámy s sebou přináší různá úskalí, na která si je třeba dávat při zařizování podkroví pozor. Držte se našich rad a budete si užívat pohodlí v útulném podkrovním pokoji.

Světlý podkrovní byt, realizovalo Stag Pads International

Správná výmalba

Podkrovní prostor nikdy nemalujte tmavými barvami, naopak. Aby pokoj nepůsobil stísněně, za všech okolností upřednostňujte světlé barvy: bílou, béžovou, šedou a světlé pastelové tóny. Pokud byste chtěli pokoj rozjasnit nějakou sytou, výraznou barvou, můžete jí vymalovat kolmou stěnu, nikdy ne tu zkosenou, aby opticky neubírala prostor. Tmavým odstínům se ale i tak vyhněte.

Světle modrá kuchyň v podkroví, realizovalo Stag Pads International

Umístění postele

Pokud přemýšlíte nad umístěním postele přímo pod střešní okno, zvažte všechna pro a proti. Usínání pod nebem plným hvězd a vstávání s prvními slunečními paprsky, to je hrozně příjemné. Ale mohl by vás rušit poměrně velký hluk v případě, že bude pršet nebo budou padat kroupy. Rizikem také může být zapomenuté otevřené okno, kvůli kterému byste po vydatném dešti třeba museli sušit všechny lůžkoviny a matrace. V takovém případě je řešením investice do dešťového senzoru a automatického otevírání a zavírání oken.

Jestliže chcete umístit postel pod zkosenou stěnu bez oken, ujistěte se, že máte dost prostoru nad hlavou. Nejen proto, abyste se při vstávání nepraštili do hlavy, ale také proto, abyste se necítili stísněně.

Maličký podkrovní obývák v Karlíně, realizovalo studio29

Vhodný nábytek

Sehnat v běžných prodejnách nábytek, který by do podkrovního pokoje skutečně pasoval, je trošku oříšek. Nejlepší volbou je nechat si vyrobit vestavěné šatní skříně s posuvnými dveřmi na míru, které jsou elegantní a do prostoru nijak nezasahují. Pokud máte to štěstí a zkosené stropy začínají až výše, můžete pod ně umístit jednoduché policové knihovny nebo nižší komodu. Skvělé využití prostoru pak nabízejí různé háčky, které umístíte na kolmou stěnu těsně pod zkosený strop a zavěsíte na ně třeba rámečky s fotkami, světýlka, ramínko s oblečením na další den a cokoliv dalšího, co vás napadne.

Podkrovní pokojíček, realizovalo Little Design

 

 

Komerční prezentace

 

Edit:

Komentáře

Napsat komentář