Málo světla venku? Nevadí!

9

Proměňovat byt podle ročních období není nic neobvyklého, že? V tom nadcházejícím temném bychom proto měli rozhodně vsadit na barvy, jež jsou teplé už svojí podstatou, protože připomínají slunce a vyzařují životodárnou energii, které nám ubývá.

Oranžová barva je energií nabitá, proto je dobré ji mít doma, a ze stejného důvodu s ní zacházet velmi opatrně, protože může i pěkně lézt na nervy. V zimě je vhodnější bez provokace, která se dobře snáší zjara či v létě. Teď je určitě lepší kombinovaná s neutrály, šedými až tmavě fialovými tóny a v jemném odstínu. Vždy je dobrá jako solitér, doplněk. Má-li nám dobře sloužit a nabít nás, nikoliv ubít, neměla by rozhodně interiéru dominovat. Když je kolem nás hodně světla a barev, tolik ji nevnímáme, v zimě jsme ale citlivější. Pár oranžových detailů stačí, abychom se cítili dobře, skvěle, vesele…

7

Solobianco SCIC, www.studionika.cz

2

3

4

K adventu i Vánocům patří svíčky a v zimě také víc zdobíme byt. Asi máme pocit, že je pak útulnější. Svíce a papírové ozdoby z IKEA.

5

Miska umí vzbudit chuť k jídlu! Rozsvítí pošmourné ráno či časný večer. Appolia www.amazon.com

6

Postel Tea značky Sancal je svou barvou pro zimní lenošení jako stvořená. Více na archiproducts.com

8

Aziz Sariyer, Derin, Turecko

Větší bílá plocha nepříjemně studí? Tak jí trochu pomozte teplou barvou. Vás zase zahřeje čaj a zlatavé sklo.

 

10

11

Sofa Foglia Corradi stojí přes 3000 eur. Čajový šálek a dezertní talíř Leonardo, homeart.cz

12

13

Dřevo prozářené uvnitř skrytým sluncem si vymyslel Španěl Arturo Alvarez. Více po zadání jména designéra na select-interiormarket.com

Teplo vnáší do domu nejen barvy, ale také klasické předměty inspirované předky. Červená čajová konvice nehřeje jen obsahem a barvou, ale i mile buclatým vzhledem. Francouzská značka Ceusot si vůbec na klasiku potrpí a má s tím úspěch. Textilie se jmenuje Wonderland a skutečně navozuje neskutečný pocit něčeho zvláštního, ačkoliv je barevně spíš neutrální. Ve strohém moderním interiéru by přímo svítila. Tu vyrábějí pro změnu ve skotském Edinburghu. Čím to, že země západní si tradice váží, nestydí se za ni, pořád ji produkují a k tomu si klidně vytvářejí úplně nový, ryze současný design? Inu, jde to.

14

15

16

17

Otoman – potah Alcantara, design N. Duchaufour, Ligne Roset

18

V neutrální ložnici zahřeje vaši duši i náladu výrazně barevný noční stolek. IKEA

Edit:

Komentáře

Napsat komentář