Připravujeme

DŮM PRO RODIČE

Manželé ve vyšším seniorském věku se delší dobu potýkají s nemocemi pohybového ústrojí. Donedávna bydleli ve starším dvoupodlažním domě s předzahrádkou. Ložnice byla v patře, denně museli zdolávat poměrně příkré schody. Když se naskytla příležitost koupit pozemek vedle domu jednoho z jejich synů, neváhali. Dnes žijí spokojeně v domě na míru. Vše je řešeno bezbariérově, včetně kuchyně i koupelny.
Foto: Iveta Dombková

DŮM SE ZELENOU STŘECHOU

Snem manželů bylo bydlení na kopci s výhledem do krajiny mimo dosah lidí. Zároveň chtěli zůstat na okraji velkoměsta, kde mají rodinu i práci. To se podařilo. Splynutí s exteriérem a velkorysé výhledy do zahrady i okolní krajiny rodilým Brňanům zprostředkovává panoramatické prosklení. Přirozeně prosvětlenou kubickou novostavbu charakterizuje jednoduchost, čistota a dokonalost.
Foto: Lukáš Němeček

JAK SE ZDRAVĚ VYSPAT?

Samozřejmě poradíme. Záleží totiž nejen na posteli, ale i na matraci, roštu a zdravých a kvalitních lůžkovinách. Důležitou roli hraje i celková atmosféra ložnice, barvy a osvětlení a neměli bychom zapomínat ani na příjemné povlečení.
Foto: IKEA

WELLNESS PRO SENIORY

Jestli vás nebaví chodit do wellness centra, ale rádi byste si jeho služby i tak dopřáli, zkuste si jej zařídit doma v soukromí. Vše, co k tomu budete potřebovat, se v příštím čísle dozvíte. Téma bude navíc specifické tím, že se zaměříme na seniory, aby si i oni mohli dopřát kvalitní relaxaci v koupelně se vším, co k tomu patří.
Foto: Shutterstock

DALŠÍ TÉMATA

ZÁKLADY DOMU
HYDROIZOLACE
TEPELNÁ ČERPADLA
ROBOTICKÁ DOMÁCNOST
VYBÍRÁME VINOTÉKU

……č. 2/2018 vyjde 26. 1. 2018.

foto: bella rose

foto: bella rose

foto: bella rose

foto: bella rose