Domeček na zimní schovávačku

16

Také jste jako děti toužili po vlastním útočišti, kouzelném zámku, nebo aspoň perníkové chaloupce? Zkuste tuto radost dopřát vašim dětem. Kouzelný domeček z kartonu a balicího papíru je výzvou – odoláte?

Může se vám hodit: 
Na lepení papíru a kartonu výborně poslouží tyčinka Pritt Stick, se kterou dovedou hravě lepit i malé děti. Lepidlo po nanesení ihned drží a zároveň je ještě několik minut korigovatelné. Pokud se vám při lepení papíru na kartonový domeček stane, že se někde kousek odlepí (například na rozích), můžete ho spolehlivě přichytit sekundovým lepidlem Loctite Super Attack Power gel. Lepené spoje odolají otřesům a ohýbání a domeček můžete bez problémů přemísťovat. Ceny: Pritt Stick 20 g – 36 Kč, Loctite Super Attack Power Gel – 83 Kč, HENKEL

17 18

NAŠE TIPY: 
Pokud máte pocit, že se zeď domečku někde prohýbá (v našem případě to bylo u dveří), můžete ji z vnitřní strany podlepit tenkou dřevěnou tyčkou, případně několika – stěny pak krásně udrží tvar.
Jestli nechcete, aby se domeček při posouvání odíral o podlahu, nalepte do rohů filcové čtverečky, stejné jako na nohy u nábytku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

1. Z kartonu vyřízneme přední a zadní stranu domečku (š. 64 x v. 113 cm).
2. Vyřízneme boční stěny (š. 78 x v. 90 cm) a na krajích je po délce zahneme asi 2,5 cm. Podle talíře vyřízneme okno.
3. Na přední stěně vyřízneme dveře a menší okno.
4. Na přehnuté části bočních stěn postupně naneseme lepidlo a přilepíme je k přední a zadní stěně tak, aby ohyb směroval dovnitř domečku.
5. Do středu horní části boků přilepíme stužky.
6. Stužky přilepíme i na vnitřní stranu střechy domečku, kterou jsme vyrobili ohnutím kartonu (š. 94 x v. 80 cm) napůl. Střechu pak lze kdykoli odvázat a složit.
7. Na střechu a stěny domečku postupně přilepíme balicí papír, na karton nastříkáme lepidlo ve spreji.
8. Papír stočíme rubem ven a postupně ho přitiskneme ke kartonu.
9. Rukama papír vyhladíme směrem od středu ke krajům, abychom vytlačili vzduchové bubliny. Tato práce jde lépe ve dvojici.
10. Vystřihneme pás dlouhý jako strana střechy nebo stěny a přehneme ho napůl. Na jednu půlku nakreslíme a vystřihneme jednoduchý vzor nebo rovný pás.
11. Na pás naneseme lepidlo.
12. Přilepíme na kraj střechy nebo stěny domečku, postupně oblepíme/začistíme celý domeček.
13. Ke dveřím přilepíme dřevěnou úchytku natřenou zlatou barvou, lepidlo drží okamžitě a pevně.
14. Nakonec domeček přestříkáme bezbarvým matným lakem, aby déle odolával zašpinění.

15

Edit: