Řemeslný fortel se hned tak neomrzí

2

Struhadlo z USA s krytem, který všechno nastrouhané pochytá. Microplane International

Pamatujete na jeden směr, kterým se ubírají kuchyně a nábytek vůbec? Je to průmyslový design, uplatnění starého řemesla i vzhledu, jistá syrovost v kontrastu s dokonale opracovaným detailem.

Tady vám přinášíme další důkaz, jak moc je teď industriální vzhled v módě. Tlačí se opravdu všude, i do flakonů na jemnou dámskou kosmetiku či do zásuvek a jiných úložných prostor, které jako by někdo vyštrachal v dílně. Nebo, v případě svítidel, dokonce někde v počátcích používání kladky… V kuchyni řádí naplno, kromě otevřených „továrních“ polic se vrací podobou i materiálem k hrncům, strojkům a dalším kuchyňským potřebám. Snad proto, že tato část bytu už je docela běžně osídlena muži? Rozhodně je snadné představit si, jak se muži báječně pracuje v kuchyni, kde pracovní plocha vypadá jako ponk… A fialové knoflíky na ovládání plynu u sporáku zase ženám určitě připomenou dětství či mládí, když zakládaly domácnost.

1

Ruční kráječ Wismer je pořád krásný jako původní starý model.

 

 

3

 

4

Precizně lícované spoje bez viditelných spár, jemné kožené úchyty a elegantní vnitřek, pocta řemeslu od značky Versmissen

 

5

Svítidlo na stěnu z javoru, dubu a foukaného skla jako z dávnověku. Jerôme Pereira

 

 

6

Kuchyně Valcucine

 

 

7

 

8

Měděné nádobí rádi strkáme do historie, ale ono žije a slouží.

 

 

9

Ventily jsou sada pro víno! Otevřou, nalijí, oříznou, zavřou. Chou Yu-Jui. Toast Living

 

 

Datum vydání: 12. 4. 2015

Edit: