Takové prima nápady

 

6

Focus, Dominique Imbert

 

Jak si vylepšit byt? Jak ho proměnit? A jak to udělat bez velkých výdajů? Nad tím určitě někdy přemýšlel každý. A ono to jde, zvlášť když člověk najde dobrou inspiraci.

Vozíme z veletrhů trendy, nové barvy, vzory a formy, ale také střádáme obrázky, na kterých jsou prostě jen zajímavé detaily či nápad. Tady je teď máte. Ukazují, jak téměř bez peněz může vytvořit krásný a nápaditý kout kresba, jak pozvedne interiér, když sladíte polštáře s obrázky, jak nábytek může mít úplně jinou, ne za každou cenu „hodnou“ povrchovou úpravu. A nemusí to být jen nábytek, neobvyklý servis či malovaný talíř na zdi návštěva také jistě ocení. A pokud je váš interiér hotový, jenom máte pocit, že „by to něco chtělo“, zadívejte se na obrázek se zavěšeným topidlem. V jednoduchém interiéru je pár drobností: Lampa, křesílko a vykukující dekorace na stěně, méně obvyklý tvar stolku, no a také ten krb, co visí od stropu. Obyvatelé malých a nejmenších metráží, kteří bojují o každý centimetr, jsou obvykle největšími hledači tipů, jak všechno potřebné do bytu poskládat a nevytvořit z něj nepřehledné skladiště. Zdá se, že výrobci o nich vědí, skladebný (a skládací) nábytek je stále v trendech.

1

Talíř je zcela obvyklou a obyčejnou součástí každého příbytku. Když se ale z užitkového porcelánu stane dekorativní kus, a navíc se kobaltovou modří stvoří neobvyklý námět, je o originalitu postaráno. Faiencerie Georges

2

Rawa si stojí na vysoké noze z kořenového dřeva, a ta křivost stojanu ji odlišuje od jiných lamp.

 

3

Potisknutý stůl zaujme, navrhl ho Gianluca Serra, 100 ml živé vody se srdíčkem je dekorační hříčka Philippa Bouvereta a lampy Lab u ryby jsou hravé, milé a univerzální. Design Emiel Hesten, HKLiving

4 5

 

Stačí jen vybočit z normy nějakým detailem a výsledek je úžasný.

 

7

 

9

Kulatý kávový stolek má zajímavě řešenou základnu, ale především se dá složit na placičku a pověsit někam na volnou stěnu či ho odložit do komory. Only One navrhl Benedicte de Lescure, nabízí Nomess Copenhagen.

8

 

10

Kartáčky Edge jsou úsměvné, ale jistě také moc dobře čistí. Praktické úchytky zaručují, že budou po ruce. Joseph Joseph

11

Talíře můžete přidávat i ubírat, barvy také. Zak!Designs

12

Náhrada třetí ruky… Microplane International

13

Cedník s mísou a Juicer Mandarín se dvěma LED očima. Guzzini

14

Krájecí prkénko, které se dokáže proměnit na lopatku. Navrhl Mark Sanders pro Joseph Joseph

16

Mít přehled se v kuchyni vždycky vyplácí. Maison&Objet Paris

15

Edit: