Barvy, vzory, originalita v kuchyni

Barvy i vzory, radost a hravost, nápady a originalita, jednoduchost i účelnost. Tato kuchyň slouží k přípravě pokrmů, k tomu má za úkol být „friendly“.

Barvy i vzory, radost a hravost, nápady a originalita, jednoduchost i účelnost. Tato kuchyň slouží jednak k přípravě pokrmů, k tomu má za úkol být „friendly“. Na ploše přibližně dvaceti metrů čtverečních je vzdušná kuchyňská linka bez horních skříněk, všechny důležité spotřebiče, vysoký stolek s židlemi i volně stojící příborník. Každý kousek má svůj příběh. Tapeta s barevnými makronkami byla vyrobena na zakázku. Má lví podíl na optimistickém ladění kuchyně za podpory zbývajících stěn v sytě tyrkysové barvě, která byla vysloveným přáním majitelů. Barevností upoutá také žlutá lednice. Že by nákladný designový kousek? Nikoli. „Je to původně klasický bílý spotřebič, polepený barevnou 3M fólií. Ta se používá například k polepu karoserií automobilů, je běžně dostupná a práce s ní není nijak náročná. Změna barvy chladničky byla záležitostí zhruba čtyř tisíc korun,“ přibližuje designér Otto Fiřt ze studia MerryGoRando.

2

Posnídat či posedět u kávy můžete na někdejší špulce na elektrické kabely.

1

Z LÉKÁRNY DO KUCHYNĚ

Ani vysoký kuchyňský stolek není ledajaký. Někdejší špulku na elektrické kabely designér naolejoval, opatřil skleněnou deskou a kolečky. Přiblížit je třeba i původ bílé stylové skříňky – příborníku u makronkové stěny. Ta kdysi sloužila v lékárně, po té skončila v bazaru. Novou službu v kuchyni vykonává v novém kabátě, je polepena samolepicí tapetou. A bylo by hříchem nezmínit rovněž originální řešení podlahy. „Na původní prkna byly položeny OSB desky. Na ně jsme nechali nalepit a přišroubovat vyrezlý zalakovaný plech,“ zakončuje přehlídku mnoha nápadů v nevelké kuchyni designér.

3

Chladnička vedle vchodových dveří bývala bilá. Ke změně barvy stačilo pár metrů barevné fólie, která se používá na autokaroserie. Hlavní obytná místnost je s prostorem kuchyně volně propojena širokým průchodem bez dveří. Představuje v porovnání s ní umírněnější barevnost.

5

Více informací se nachází v dubnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

001 Titul

Foto: Robert Žákovič

Datum vydání: 3. 5. 2016

Edit: