3 způsoby, jak stylově zastínit terasu, zahradu nebo balkon

Jaro je už v plném proudu a dalo by se říci, že léto a s ním i vysoké teploty jsou v podstatě za dveřmi. Sluníčko je sice zdrojem světla a tepla, a navíc zlepšuje naši náladu a dobíjí nám energii, ale v opravdu horkých letních slunečných dnech toužíme po klidném a chráněném místě ve stínu, kde budeme moci nerušeně relaxovat.

Azuro, sluníčko, teploty kolem 25 °C… tohle počasí přímo láká k posezení na terásce nebo na balkoně. Ale co až budou teploty o 10, někdy i o 20 °C, vyšší? Ideálním řešením je pořízení exteriérového stínění. My vám v článku představíme 3 typy venkovní stínící techniky, která vám poskytnou nejen žádaný úkryt před sluncem.

Stylově proti slunečním paprskům se sluneční plachtou

Jednou z možností, jak rychle, chytře a zároveň stylově vytvořit stín na vaší zahrádce nebo terase je pořízení sluneční stínící plachty. Ta nejen že zajistí příjemný stín po celé léto, ale zároveň si díky ní vytvoříte příjemný soukromý prostor. V jejím stínu můžete vy i celá vaše rodina nerušeně odpočívat i v těch největších vedrech.

Sluneční plachty jsou vyrobeny ze speciální látky, která vám poskytne příjemný chládek a je odolná vůči UV záření. Dále si můžete vybrat, zda bude vaše stínící plachta statická a nebo stahovací s motorickým či manuálním rolováním.

 

Komfortní variantou venkovního stínění je markýza

Další variantou, jak na zastínění vaší terasy, ale i balkonu nebo lodžie, je markýza, který zajistí komfort, o kterém se vám snad ani nesnilo. Markýzy mají totiž hned několik velkých předností. Mezi její výhody patří schopnost zastínění výrazně velké plochy nebo možnost regulace zastínění.

Látky, z které jsou vyrobeny, mívají povrchovou úpravu s protiplísňovou úpravou a zároveň jsou odolná vůči UV záření. Opět si můžete vybrat mezi markýzou s elektrickým pohonem nebo manuálním ovládáním. Velkým trendem jsou aktuálně také svislé markýzy (boční clony), které jsou skvělým řešením především pro zastínění balkonu.

 

Užijte si posezení na zahradě co nejdéle díky pergole

Okrasným a zároveň praktickým zastíněním jsou pergoly. Ty na vaší zahradě vytvoří ideální místo k odpočinku i posezení s přáteli. Pokud si říkáte, že pergola je přesně to, co hledáte, máte možnost si zvolit mezi samostatně stojící pergolou nebo ji můžete nechat přisadit k fasádě vašeho domů. Ať tak či tak, díky pergole vznikne komfortní zóna, kde budou vaše rána i večer ještě o něco krásnější.

Pergoly vynikají svou všestranností a na trhu jich nyní najdete opravdu velké množství. Jedním z typů jsou baldachýnové pergoly, které vás ochrání nejen proti slunci, ale i dešti. Látka baldachýnu je vyrobena z velmi odolné tkaniny. Ta je pokrytá PVC potahem a díky tomu je baldachýn odolný proti UV záření, dešti i povětrnostním vlivům.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 11. 5. 2019

Edit: