Správná péče uchová krásu přírodního dřeva

Lépe je začít včas, ale oživit se dá i zanedbaný povrch. Není to těžké, chce to jen použít správný přípravek.

S šednutím se potýká každý majitel zahradního nábytku nebo verandy z přírodního dřeva. Nezáleží na tom, zda se jedná o exotický teak nebo tuzemskou borovici. Vlivem slunce a deště povrch časem zmatní a ztratí svou původní barvu. Neošetřené dřevo zkrátka šedne.

Ošetření olejem neodkládejte

Ideální je již v prvním měsíci používání napustit dřevo špičkovým bezbarvým olejem TERASOIL O1014. Naolejováním zabráníte nežádoucímu vysoušení dřeva a ochráníte jej před UV zářením, stejně jako před škůdci a drobným poškozením. Dřevěný povrch pak odpuzuje vodu i nečistoty. TERASOIL vyniká hloubkovým účinkem a je vhodný k ochraně a konzervaci tuzemských i exotických dřevin.

Opakovat ano, ale jak často?

Olejování je vždy třeba pravidelně opakovat podle toho, jak intenzivně dřevo používáme a jak moc je vystavené povětrnostním vlivům. Obecně platí, že ve chvíli, kdy povrch dřeva zmatní nebo voda nezůstává na jeho povrchu v kapkách, ale začne se do něj vpíjet, je třeba TERASOIL použít znovu. Spotřeba oleje je vždy závislá na drsnosti, pórovitosti, savosti a stáří povrchu a také na typu, kvalitě, vlhkosti a způsobu opracování dřeva.

Co se starým, zanedbaným dřevem

Pokud jste pravidelné ošetření podcenili a dřevo už je vybledlé a zanedbané, nezoufejte. Je tu ODŠEĎOVAČ P8001, vysoce účinný čistič a rozjasňovač dřevěných povrchů. Nenarušuje dřevěná vlákna a dokáže vrátit dřevu jasný a živý vzhled během 30 minut. ODŠEĎOVAČ stačí aplikovat na vlhký povrch a po stanoveném čase jej důkladně opláchnout vodou. Čisté, rozjasněné dřevo je pak ovšem nutné ošetřit třeba právě olejem TERASOIL.

Připravte se na sezónu

Přípravky TERASOIL O1014 a ODŠEĎOVAČ P8001 pomáhají vrátit přírodnímu dřevu život a uchovat jej po dlouhou dobu. A právě teď je ta pravá doba přemýšlet o jejich využití, protože teplé dny, lákající k venkovnímu posezení, se kvapem blíží.

www.aaabarvy.cz

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Datum vydání: 20. 3. 2019

Edit: