Kuchyňka jako klícka, ale otevřená!

Jsou moc hezké, jsou přímo půvabné a také útulné a neohraničené.

cucina-Loft-rovere-canyonSnaidero1

Řešení pro loft, pro velký otevřený prostor. Industriální vliv je víc než zřejmý, i když celkově ustoupil do pozadí. Kuchyni Loft ale sluší dílenský stůl (který lze změnit) i otevřené kovové police a přírodní dřevo, které ten průmyslový ráz změkčuje.

Kdo? Současné kuchyně.

Eurocucina se letos na milánském veletrhu nábytku samostatně nekonala, odehrává se jednou za dva roky a právě pro toto čtyřiadvacetiměsíční období určuje trendy. To však neznamená, že nic nového nevzniká, přesněji: Daný směr tvůrci dále rozvíjejí. Některé z kuchyní, které jsme vám po loňské Eurocucine představili, si dál žijí bohatým životem. Vzpomenete ještě na Orange Evolution, která se rozložila po obytném prostoru, měla na nízké komodě z jedné strany troubu a z druhé televizi, protože tam už byl obývák? Letos do sestavy přibyla jasná červeň a samozřejmě přírodní dřevo, zůstaly otevřené police, střídané kompaktními plochami a její „invaze“ do prostoru.

cucina-dettaglio-Loft-rovere-canyon-6

Kam si dáte nádobí, a kam knihy, záleží jen na vás, ale proč to nezkusit trochu jinak? Je to teď snadnější. Nemusíte hlídat zóny, a dodržovat zvyklosti. Mix bytu docela sluší.

Světlého přírodního dřeva přibylo celkově, kuchyňské stěny už vůbec nejsou ukázněné, občas si klidně vystupují z „linky“, a to zase umožňuje integraci do ostatního nábytkového uskupení.

Code-giallo-curry-e-bianco-artico-02

Ano, toto je současný obytný prostor, ve kterém kraluje kuchyně. Doplňková barva k bílé je hodně výrazná, sezení a stůl odlehčují prostor, stejně jako police, které na rozdíl od ukázněného spodku poskakují po stěně. Kuchyně Code, Snaidero

Hlavní rys současných kuchyní setrvává, dál se stírají ostré kontury mezi obytným prostorem a místem určeným k vaření, stále víc se zóny propojují a hranice mezi nimi ruší. Kuchyně byla vzata na vědomí jako společenské, rodinné, sociální centrum, kolem kterého se všechno odehrává, ať už je to každodenní život rodiny či návštěva přátel. Když dnes slyšíte, že rodina dala při zařizování bytu přednost životu kolem stolu před dříve nabobtnalým prostorem, kde se pasivně sleduje televize, není to žádné velké překvapení.

Elle-01

Bílá se celkem suverénně vrátila, což není nic překvapivého, ona kuchyním prostě sluší. Nová Elle však nemá klasické skříňky, působí hodně obývákově, vytažený lapač par na varné desce skrývá sporák, takže kuchyni z tohoto pohledu nic nepřipomíná. Snaidero

Elle-P01

Stůl je středobodem, kolem kterého se scházíme, a domácí vaření je zase v módě. Tvůrci nábytku si toho jsou vědomi. Nabízejí mnoho krásných designových a zároveň fortelně vyrobených pevných stolů, které vydrží. Mnohdy jsou dělané téměř na míru konkrétní kuchyni, nebo rovnou do ní zakomponované. Však také plno kuchyňských značek sahá ke tvorbě ostatního nábytku a naopak – nábytkáři si „střihnou“ i kuchyň.

LIGHT_YEARJuicy W - installation 58867

Stůl s lampami Juicy značky Light Year

 

kuch.centra

Varná centra zůstávají naprosto naprosto jednoduchá, funkční.

diesel

Diesel pokračuje už pár let se svými Social Kitchen pro značku Scavolini, kuchyně pro party a život vůbec. Je v kursu a teď nabízí verzi v petrolejově modré a také v černé. Ale ta v přírodním dřevu je asi nejpříjemnější.

diesel2

 

orange

Orange Evolution zčervenala, má v sestavě žádaný ostrůvek. Ve štíhlejší verzi bez ostrůvku kombinuje bílou a temně hnědou nahrazuje přírodní dřevo. Stále pracuje s otevřenými policemi a nezapomíná na těsný kontakt s ostatním prostorem. Krásná a do detailu promyšlená. Snaidero

orange2

Foto: archiv autorky a firem

Datum vydání: 25. 8. 2015

Edit: