Samozavlažovací truhlík cenou v soutěži!

Správná odpověď: 10 – 15 cm.

Výherci: Eva Kinclová z Prahy a Eduard Fojtík z Liběchova. Gratulujeme!

S příchodem jara mají mnozí z nás potřebu něco pěstovat, a to i méně zkušení pěstitelé. Případným nezdarům je však možné předejít pomocí samozavlažování. V naší soutěži proto můžete získat samozavlažovací truhlík Mareta od společnosti Plastia.

Tajemství úspěchu: díky samozavlažování udržíte rostliny na balkoně či terase s minimálním úsilím v dobré kondici po celé jaro a léto.

BSC_9449

V čem tkví jeho úspěch?

Důležitá je velikost samozavlažovací nádoby – rostliny musejí mít dostatek prostoru pro své kořeny. Vybírejte proto raději objemnější nádoby.

Podstatný je i druh substrátu – pro samozavlažovací systémy se hodí hrubší a hrudkovitý substrát, kterým vzduch snáze prostupuje ke kořenům.

Na co se často zapomíná, je odtokový otvor – funkční samozavlažovací nádoba musí mít přepad, kterým uniká přebytečná voda.

• Počáteční zálivka – čerstvě vysazené rostliny zalévejte první dva až tři týdny jen shora, než důkladně zakoření, potom už vodu dolévejte pouze do zásobníku v nádobě.


 

Soutěžní otázka:

Jaká je výška mulčovací kůry v běžných okrasných záhonech?

nápovědu najdete na: www.floranazahrade.cz/dekorativni-mulcovaci-materialy-do-exterieru-i-interieru

Jméno a příjmení
E-mail
Ulice
Město
PSČ

Dva z vás, kteří správně odpoví, dostanou samozavlažovací truhlík Mareta od společnosti Plastia.

Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 15.5. 2016. Vyhodnocení soutěže proběhne 16.5. 2016.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.
Informace o partnerovi soutěže najdete na: www.plastia.cz

Datum vydání: 8. 5. 2016

Edit: