3 důvody, proč si vybrat hliníkovou pergolu s posuvnou střechou

Posuvná střecha je na našem trhu něčím novým, něčím, co si teprve hledá své místo na slunci. I proto vám dnes tyto pergoly představíme a popíšeme 3 hlavní přednosti pergoly z hliníku i výhody posuvné střechy.

Podívejte se na video, jak funguje stahovací střecha.

  1. Pohyblivé zastřešení nezastíní interiér

Jednou ze slabin pergoly hned u domu je, že celoročně ubírá světlo interiéru, a to i v případě, že pergolu právě nevyužíváte. To lze u pohyblivých pergol jednoduše vyřešit.

Střecha je vyrobená z třívrstvého, odolného PVC, které je navíc podpořeno vyztužovacími profily. Pro stažení střechy stačí stisknout tlačítko na ovládání a střecha se stáhne ke stěně.

Na rozdíl od zasklené pergoly, nebo pergoly s polykarbonátem, pergola s posuvnou střechou nezastíní interiér ani v zimě. Zastřešení můžete nechat vytažené nahoru, takže na něj nenasněží a sníh nebude překážet světlu v cestě do interiéru.

  1. Slunce i voda na terase jen když si to budete přát

Pergola se stahovací střechou je určena pro ochranu terasy před slunečními paprsky, ale pokud budete chtít na terase chytat bronz na lehátku, nemusíte se stěhovat od stolu s občerstvením. Opět stačí jen zatáhnout střechu.

Navíc zastřešení pergoly je 100% nepromokavé. Voda teče do čelního okapu (pokud je jím pergola vybavená) a nenávratně stéká nosnými sloupy k zemi. Díky okapu je zajištěno, že voda padající ze zastřešení se nebude odrážet od země zpět pod pergolu.

TIP: Přečtěte si vše o populární pergole Eva na www.pergolaeva.cz

Realizace pergoly Eva od firmy Atypy s.r.o.

  1. Hliník nevyžaduje údržbu

Dřevěná pergola může být sice krásná, ale obnáší určitou péči. Minimálně jednou za rok je potřeba dřevo nalakovat, aby neztrácelo svůj lesk a vlastnosti.

Oproti tomu hliníková pergola žádnou péči nevyžaduje. Hliník nereziví a vydrží vám na terase až desítky let.

Občasnou údržbu vyžaduje jen pojezdová plachta, kterou je potřeba jednou za čas omýt vysokotlakým čističem (wapkou). To je však nutné jak u dřevěné, tak hliníkové verze pergoly.

Zaujaly vás posuvné pergoly? Podívejte se na web www.pergolaeva.cz

 

Komerční prezentace

Edit: