6 trendů v bydlení, na které se můžeme těšit v roce 2020

Přichází nový rok a spolu s ním i nové trendy v bydlení, které vám rozšíří obzory zejména ve chvíli, kdy plánujete rekonstrukci, nebo si zkrátka jen chcete zařídit byt v určitém stylu. Na jakých 6 trendů v bytovém designu se můžeme těšit v roce 2020?

1. Udržitelné materiály

Udržitelnost je velkým tématem nejen v konzumním a textilním průmyslu, ale i ve stavebnictví a bytovém designu. Tento rok se do popředí pomalu ale jistě začaly dostávat udržitelné materiály, které jsou environmentálně nezávadné po celý svůj životní cyklus. V roce 2020 se tento smysluplný trend jedině posílí – ve stavebních materiálech bude převládat dřevo, kámen, korek, či snadno obnovitelný bambus.

1. Smart domácnost a automatizace

Chytré domácnosti nebyly jen pouhým výkřikem do tmy – aplikace inteligentních prvků do domácnosti bude in i v roce 2020. Zvýší se poptávka po hlasových asistentech a poměrně velký boom zažije automatizace, která vám umožní pouhým stiskem tlačítka převzít kontrolu nad nejrůznějšími prvky a částmi domácnosti. Smart domácnost vám doma zajistí nejen vyšší komfort, ale i bezpečí, a to díky řadě bezpečnostních prvků, jako jsou kupříkladu bezpečnostní kamery, které rozpoznají jednotlivé členy rodiny.

Pozor: Bezpečnostní zámky či kamery sice riziko vloupání do domu sníží, nedokáží mu však 100% zabránit. Proto doporučujeme nenechat nic náhodě a zvážit pojištění domácnosti, které vám pokryje finanční náklady způsobené třeba i následkem živelné pohromy.

2. Prvky vintage

Milujete nábytek či dekorace s otiskem starých časů? Pak vás zcela jistě potěší, že v dalším roce budou cíleně opotřebené kousky opět v kurzu. Staromódní elegance v kombinaci s moderními prvky dotvoří v interiéru romantickou atmosféru, která vás přenese do raných let 19. století. Světoví designéři doporučují vybrat si 2-3 dominantní vintage prvky a zbytek interiéru držet v moderním stylu.

3. Vysoce kontrastní dekorace

Jestliže jste vždycky snili o tom, že svůj obývací pokoj vymalujete na černo, nebo, že si domů pořídíte zářivě růžovou sedačku, rok 2020 je ideální k tomu své plány uskutečnit. Mezi horké trendy v příštím roce totiž budou patřit vysoce kontrastní prvky a dekorace, které „rozbijí“ jinak neutrální interiér. Zatím vše nasvědčuje tomu, že sterilním bílým interiéru je konec. Pokud nevíte, jak tento trend uchopit, začněte třeba pořízením dekoračních polštářů ve výrazných barvách, případně barevného křesla.

4. Spa koupelny

Doby, kdy koupelny sloužily pouze jako prostor pro osobní hygienu či zkrášlování, jsou dávno ta tam. Designéři hlásí, že i příští rok můžeme očekávat trend koupelen, které připomínají spíše spa či wellness koutek. V takové koupelně zpravidla najdeme volně stojící vanu, dřevěné prvky, měkké textilie a uklidňující zeleň. Toužíte i vy po volně stojící vaně, ale limituje vás nedostatek prostoru? Zkuste se poohlédnout po mobilní a jen z části volně stojící vaně, kterou přitisknete ke zdi, ale docílíte podobného efektu jako u volně stojící vany.

5. Útulno

V roce 2020 nahradí populární samet či kůži měkké textilie, které v interiéru vytvoří útulnou atmosféru. Huňaté deky, vlněné plédy, spousta polštářků – to vše by v moderním bydlení příští rok nemělo chybět. Věřte, že díky útulně zařízenému interiéru, který vybízí k odpočinku a relaxaci, se doma budete cítit mnohem příjemněji.

Komerční prezentace

Datum vydání: 6. 1. 2020

Edit: