ČESKÝ DŮM – CENOVĚ DOSTUPNÝ KOMFORT

Povídáme si s panem Tomášem Zítou, majitelem společnosti Tepora group s.r.o., která pod hlavičkou Český dům produkuje modulové a mobilní nízkoenergetické rodinné domy.

Můžete nám ve stručnosti představit typický modulový dům?

Modulový dům je vyráběn ve výrobní hale a po jednotlivých modulech převážen k zákazníkovi.

Jak dlouho trvá realizace?

Ačkoli se jedná o zakázkovou výrobu tzv. „na míru“, tak samotná výroba jednoho domu v naší výrobní hale netrvá déle než 3 měsíce.

Jaká je vaše výhoda oproti konkurenci?

Nespornou výhodou Českého domu je zejména unikátní ocelová konstrukce, díky které je dům pevný a stabilní. K výrobě domů používáme jen špičkové materiály, z nichž každý má svou úlohu, aby se dosáhlo nízkoenergetického a kvalitního, ale zároveň cenově dostupného bydlení.

Jak jsou vaše domy vytápěny?

Již v základní ceně Českého domu používáme výhradně uhlíkové fólie, které rychle a efektivně vytopí celý dům za velmi nízké náklady (dům 96m2 = 8.000,- Kč/ rok). Nevzniká tak nutnost zavěšování radiátorů na stěny, nebo nesmyslné vytápění pomocí přímotopů, které nabízí konkurence.
Od našich spokojených zákazníků máme na tento systém vytápění velmi pozitivní reference.

Jak je možné dům vyrobit ve výrobní hale a přepravit na pozemek zákazníka?

Naší sesterskou společností je firma TMCZ, která provádí přepravu nadměrných nákladů, takže nad přepravou máme plný dohled. Složení domu na místě probíhá většinou 90t jeřábem na předem připravené vruty Bayos. Odpadá tím problém se základovou deskou.

Co se děje v případě, že terén není pro tento způsob usazení vhodný?

Ze zkušeností si v 99 % případů dokážeme poradit a přizpůsobit pozemek tak, aby realizace mohla proběhnout.

Jaká je možná velikost a provedení vašeho domu?

Maximální rozměry jednoho modulu jsou 12×4 metry, tedy domek o rozloze 48 m2. Minimální rozměry modulu nejsou stanoveny. Je možné k sobě poskládat libovolné množství modulů. Velmi oblíbený je náš dům ELKO, tedy dům o půdorysu ve tvaru „L“ o rozloze 72m2, nebo TRIPEL o rozloze 96 m2 .
Sklon střechy si může zákazník vybrat sám.

Mohl byste nám poradit, jak začít?

Je to jednoduché – zvednout telefon a zavolat nám nebo poslat e-mail. Je vhodné se na nás obrátit ještě před koupí pozemku, protože jsme schopni a ochotni vám během procesu koupě poradit.

Jak lze zajistit financování?

Veškeré financování našich domů je možné formou klasické hypotéky nebo americké hypotéky. Náš finanční specialista vždy na hypotečním trhu vybírá optimální řešení pro každého konkrétního zákazníka.

Jakou největší kuriozitu ve vašem podnikání byste rád uvedl?

Celý modulový dům jsme schopni rozebrat, převést a usadit na jiný pozemek. V roce 2019 nás oslovil náš současný klient s dotazem, zda bychom mu pomohli prodat náš modulový dům ve Zlíně, a postavili mu nový dům v Plzni, kam se stěhoval za prací s celou svou rodinou. Nabídli jsme mu jednoduché řešení – přestěhování celého domu včetně vnitřního vybavení, a to jsme také s úspěchem zrealizovali. Naložení, převezení na vzdálenost 400 km, usazení a zprovoznění domu tak trvalo pouhé 4 dny.

Na závěr bych rád zmínil následující výhody modulových domů:

• Nízká pořizovací cena
• Nízké náklady na následný provoz
• Rychlá realizace bez ohledu na roční období
• Vysoká variabilita vnitřního uspořádání
• Možnost budoucího rozšíření domů
• Možnost financování pomocí hypotéky

Komrční prezentace

Datum vydání: 14. 12. 2020

Edit: