Dvě vstupenky na přednášku Pozoruhodné osudy prvorepublikových vil!

Správná odpověď: v Brně.

Výherci: Jaroslav Foltýn z Kralup nad Vltavou a Růžena Havlíčková z Prahy. Gratulujeme!

Zajímavá přednáška se vydá do zlaté éry prvorepublikové architektury.

Byly ódou na moderní život a jejich znamenitost vyzařuje i v dnešní době. Cyklus popularizačně-vědeckých přednášek SmartTalk se na podzim vydá do zlaté éry československého stavitelství a funkcionalizmu světové úrovně! Legendární Vila Tugendhat a její magnetizující skleněný pokoj, „levitující“ Vila Savoye či království organické architektury Vila v Löbau – návštěvníci budou mít možnost se dozvědět více o do detailů promyšlených stavbách 20. a 30. let minulého století a jejich často zkoušených osudech. Živou historii přiblíží v září v Praze uznávaný historik architektury Vladimír Šlapeta, který je také vynikajícím vypravěčem, co slibuje podnětnou diskuzi po přednášce.

Prof. Ing. arch. Vladimír Šlapeta, DrSc.
je historik architektury a vysokoškolský pedagog, který absolvoval studium architektury na ČVUT, kde později působil jako děkan. Jako děkan také působil i na fakultě architektury VUT v Brně. Byl také vedoucím oddělení architektury Národního technického muzea v Praze. Je členem Akademie der Kuenste v Berlíně a čestným členem Amerického institutu AIA a Královského institutu britských architektů RIBA. Je vynikající vypravěč, který nafotil mnoho záběrů ve slavných vilách v zahraničí i u nás, a tuto problematiku zná důvěrně. Ostatně, jeho otec za První republiky též působil jako architekt. Je i autorem řady publikací o moderní architektuře 20. století a urbanismu a získal vícero ocenění.

Praha, Městská knihovna
27. 9. (neděle)
Start: 19:00 hod.
Vstupenky: bit.ly/PrvorepublikoveVily2709
Event: https://www.facebook.com/events/3056825154367250/

 

Soutěžní otázka:

Ve kterém českém městě se nachází Vila Tugendhat?

Odpověď najdete na:  https://www.facebook.com/events/3056825154367250/

Jméno a příjmení
E-mail
Ulice
Město
PSČ
Chcete dostávat informace o dalších soutěžích, produktech a službách vydavatele?
Opište kód:

Jeden z vás, který správně odpoví na naši otázku, získá dvě vstupenky na výše uvedenou přednášku..


Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 16.8.2020. Vyhodnocení soutěže proběhne do 30.8.2020.

Zasláním svých údajů potvrzujete souhlas s Obecnými ustanoveními soutěží a křížovek. Více zde.

Na základě vaší účasti v soutěži budeme zpracovávat pro účely této soutěže vaše osobní data. Více zde.

Na základě vašeho dobrovolného a nepodmíněného souhlasu vám můžeme zasílat informace o našich dalších soutěžích, produktech a službách. Tento souhlas není podmínkou účasti v soutěži. Více zde.

Edit: