Jak oživit interiér? Originálními dveřmi snadno

Dveře byly vždy chápány jako nutnost, bez které se žádné bydlení neobejde. Dnes se vybírají podle designu, ale oblibené jsou i atypické dveřní systémy.

Jejich úkolem je totiž především ušetřit co nejvíce prostoru v místnosti a proto nacházejí uplatnění zejména v malometrážních bytech. Společnost Twin ve své nabídce proto představuje systémy Compack a Ergon, které dokáží ušetřit až 50% místa v zádveří. Compack funguje na principu skládání dveřního křídla a jeho překlopení na stěnu vedle zárubně, díky čemuž zůstává průchod v původní šíři. Ergon je sice technologicky odlišný, nicméně stejně efektivní. Dveře fungují na otočně posuvném principu, kdy křídlo při otevření zabírá pouze polovinu své šířky v prostoru, a lze je otevírat oboustranně. Tyto dveřní systémy se skvěle hodí do místností se zkoseným stropem a výhodou je i instalace, která nevyžaduje žádné speciální stavební úpravy- stavební otvor si nárokuje stejnou připravenost jako klasické dveře. Předností těchto systémů je i velké množství designových provedení.

Pravý šperk ze dveří dělá kvalitní kování a to zejména kování z řady Twin Luxus Selection, které byla vyvinuto s předními designery Brianem Sironim a Adrianem Wrightem. Vyznačuje se širokou škálou tvarů a především špičkovými povrchovými úpravami, na které je díky vysoké odolnosti poskytována záruka až 15 let. Bezkonkurenční je pak kombinace Luxus Selection a dveří se skrytou zárubní Xinnix. Ta sjednotí dveře s okolní stěnou a právě svou nenápadností z nich vytvoří elegantní a designový prvek interiéru. Lze je zabudovat do klasických povrchů jako jsou dřevo nebo tapeta, ale také například do benátských štuků či keramického obložení. Použít skryté zárubně lze i v případě posuvných dveří a dveří nestandartních rozměrů. Součástí systému zárubní je zámek s tichým chodem a magnetickou střelkou a i proto jsou čím dál žádanější volbou architektů i samotných zákazníků při stavění či rekonstrukci.

 

www.twin.cz

www.skrytezarubne.cz

 

Komerční prezentace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uložit

Datum vydání: 3. 8. 2017

Edit: