Jaké je ideální povlečení na léto?

Je vám v noci příliš horko? Možná jen nemáte správně zvolené ložní prádlo. Letní povlečení by mělo být především prodyšné a savé. Jaký materiál tyto parametry splňuje?

Letní teploty letos přišly časněji, než jsme zvyklí. Pokud se ještě v noci pečete pod zimním povlečením, je čas to napravit. Letní povlečení je lehké, vzdušné a materiál působí na pokožku chladivě. Pod takovým se vám bude spát krásně i v těch nejteplejších nocích.

Nadčasové proužky v živých barvách jsou pro léto ideální.

Nejvhodnější pro tropické noci? Bavlna!

Pokud se necítíte na experimenty, je bavlněné povlečení tím nejjistějším krokem. Ještě o trošku lepší je egyptská bavlna, která je považována za jeden z nejkvalitnějších materiálů na povlečení. Její hlavní výhody spočívají v barevné a tvarové stálosti, takže i po opakovaném praní bude ložní prádlo vypadat jako nové. Na omak je velmi příjemná a jakožto přírodní materiál je prodyšná a velmi dobře saje.

Přírodním materiálům dominuje bavlna.

Bavlněný satén

Bavlnu můžete najít hned v několika úpravách. Nejoblíbenější je bavlněný satén, který je pro letní noci jeden z nejvhodnějších. Materiál je lesklý, velmi jemný a příjemný na dotek. Bavlněný satén má skvělé termoregulační vlastnosti, takže v létě působí chladivě, zatímco v zimě hřeje. Není ovšem satén jako satén. Proto pokud hledáte prodyšné a příjemné povlečení, ujistěte se, že se jedná o satén z přírodního materiálu.

Vyberte si takový materiál, který bude mít velmi dobrou savost a prodyšnost.

Bavlna, kterou nemusíte žehlit

Pokud neradi žehlíte, oblíbíte si bavlnu v úpravě jersey, která je lehce pružná a žehlení nepotřebuje. Stejně jako satén skvěle absorbuje pot a je prodyšná. Další alternativou je povlečení z krepu. Ani ten se nemusí žehlit. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že jeho struktura může být někomu nepříjemná na omak.

Vyletněte vzory

Uložte zimní vzory a pusťte si do ložnice svěžest. K létu neodmyslitelně patří živé barvy a květy. Florální motivy se hodí nejen pro romantické duše. Zvolit můžete od drobných kvítků až po velké motivy. Bát se nemusíte ani nadčasových proužků a námořnických motivů. A protože méně je někdy více, můžete podpořit vzdušnost ložnice jednobarevným povlečením ve světlých odstínech.

Živé barvy a květy k létu zkrátka neodmyslitelně patří.

Komerční prezentace

Uložit

Edit: