Jaké mohou být dekory u vašich nových oken?

Místo, které jako první upoutá pozornost při pohledu na dům, jsou okna. Mohli bychom je bez nadsázky nazvat „očima stavby“. I když je vnímáme jako celek, tedy hlavně to, co je v nich a za nimi, je tvar, barevnost a členění velmi důležitým rysem malého domku i velké budovy.

Plastová okna nemusí být jen bílá

Mnoho lidí má vůči plastovým oknům předsudky. Je jasné, že do roubené chalupy nejsou nejvhodnější, ale můžete být mile překvapeni, že někdy není snadné poznat, že se díváte na plastová ona. „V současnosti naprostou většinu plastových oken pro novostavby vyrábíme v oblíbených tmavě šedých odstínech, které na první pohled připomínají hliníková okna,“ vysvětluje Ing. Jiří Korbelář z VEKRY. Ještě před pár lety vedly mezi dekory plastových oken odstíny imitující dřeviny, ale trend šedých plastových oken, který k nám přišel z Německa, již pevně zapustil kořeny.

TIP: podívejte se na nabídku kvalitních plastových oken v různých provedeních

Velmi typické pro novostavby rodinných domů jsou velké prosklené plochy a posuvné systémy. Klasický hranatý design plastových oken je v takovém případě nejvhodnější. Kdo dává přednost oblým hranám, najde si vhodný vzhled oken i v plastovém provedení.

plastová okna barva winchester, oblé provedení

Dřevěná okna jsou stále oblíbenější

Krásu přírodního materiálu, pocit tepla a příjemný dotek to přinášejí do interiéru dřevěná okna. Barevné tónování dřevěných oken, které mj. závisí na použitém typu dřeviny, sjednotí vhled oken a přitom nezakrývá přirozenou kresbu dřeva. Dřevěná okna je také možné tónovat podle palety RAL. „Zajímavého vizuálního efektu lze dosáhnout volbou odstínu hliníkových okapnic v dolní části rámů a křídel,“ doplňuje Ing. Korbelář z VEKRY.

Moderní rodinné domy jsou často osazovány dřevěnými okny v transparentní lazuře. Ta zvýrazní krásu a přírodní kresbu dřeva. V kombinaci s materiály jako je beton pak vytváří vzhledově zajímavé interiéry.

Dřevohliníková okna – nadčasové řešení

Díky exteriérovému hliníkovému opláštění odpadá nutnost péče o povrch dřevěných oken, protože odolný kov chrání dřevo před nepříznivým vlivem povětrnosti. Opláštění navíc poskytuje více designově zajímavých řešení, a to včetně oken se skrytým křídlem. Pokud jde o exteriérové barvy, hliník nabízí nepřebernou škálu odstínů i povrch v dřevodekorech. V interiéru je pak možné hrát si se zajímavým barevným tónováním přírodního dřeva. Možnosti jsou ještě širší než u klasických dřevěných oken.
Zajímavou alternativou jsou olejové interiérové barvy, které dodají dřevohliníkovým oknům zajímavý vzhled. Pokud chcete vytvořit interiér ve stylu provance nebo s nádechem historie.

dřevohliníková okna

Výborná odolnost hliníkových oken

Hliníková okna patří do vyšší cenové kategorie, ale z pohledu vlastností jde o mimořádně odolné řešení. Hodí se všude tam, kde projekt počítá s velkými prosklenými systémy a dobrou volbou jsou také do prostor s vnitřními bazény, pro zimní zahrady s velkým množstvím květin atp. Designové řešení zahrnuje především velkou variabilitu z hlediska volby barev.
Ať už si zvolíte pro svůj dům okna z jakéhokoliv materiálu, vždy najdete řešení, které dodá vzhledově zajímavý impulz jak z exteriéru, tak interiéru.

dřevohliníková okna typ Linear barva antracit

Komerční prezentace

Uložit

Edit: