Porotherm KP Vario UNI získal Zlatou medaili Stavebních veletrhů Brno

Novinka ze sortimentu stavebního systému společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., keramický překlad Porotherm KP Vario UNI, byl oceněn Zlatou medailí Stavebních veletrhů Brno 2016. Porotu zaujal zejména svou univerzálností. Keramický překlad KP Vario Uni lze totiž použít jak pro venkovní rolety tak i žaluzie.

Novinka ze sortimentu stavebního systému společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., keramický překlad Porotherm KP Vario UNI, byl oceněn Zlatou medailí Stavebních veletrhů Brno 2016. Porotu zaujal zejména svou univerzálností. Keramický překlad KP Vario Uni lze totiž použít jak pro venkovní rolety tak i žaluzie. Umožňuje také dodržet stávající trend zvyšování hodnoty objektu z hlediska energetické náročnosti rodinného domu. „Keramický překlad Porotherm KP Vario UNI byl uveden na trh teprve v dubnu letošního roku. Představuje především možnost volby rolet či žaluzií i po zabudování schránky v obvodové stěně domu. Jsme potěšeni, že náš výrobek zaujal odbornou porotu a získal toto významné ocenění,“ uvádí Ing. Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. Další výhodou Porotherm KP Vario UNI je, že eliminuje lineární tepelný most v nadpraží otvoru v obvodové stěně a umožňuje velice snadnou instalaci schránky i stínicích prvků, kterou zvládnou i stavebníci svépomocí. Zapuštěné vodící lišty navíc zvyšují estetický vzhled oken. „KP Vario UNI odráží naši snahu usnadnit zákazníkům, v co možná největší míře, složitý a náročný proces výstavby domu. Mimo to je Porotherm KP Vario UNI reakcí společnosti Winerberger na stále vrůstající oblibu venkovních žaluzií,“ dodává Ing. Jeřábek.

Více informací na http://wienerberger.cz/inspirace

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se sídlem v Českých Budějovicích, je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po loňském převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdící systém Porotherm a Keratherm, obkladové a lícové cihly Terca a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně leadra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací www.wienerberger.cz a www.tondach.cz.

 

1

2

3

Fotografie Porotherm KP Vario UNI

4

Fotografie ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno.

 

Edit: