Koupelna jako ze žurnálu. Kde pořídit vybavení a textil?

Koupelnový textil vytváří komfort celého prostoru, kde nejen provádíte hygienu, ale dopřáváte si tu i relax. Jaké by měly být ručníky, osušky nebo župany? Měkoučké. V jakých materiálech budete jako v peřince?

foto Pixabay

Ručníky, osušky, župany a žínky v jednom duchu

Také si užíváte tento textil v hotelích nebo ve wellness? Právě v luxusních podnicích si dávají záležet na výběru příjemných materiálů, které obléknete po slastných masážích či po vířivce, abyste se cítili na vrcholu blaha. Mnoho lidí proto často hledá, kde by si takové kousky mohli koupit, aby si v nich hověli i doma. Ono to není jen tak. Ručníkyosušky nebo žínky se sice prodávají leckde, dokonce i v supermarketech, ale kvalita není nijak valná, i když se třeba tyto produkty pyšní bambusovým složením či organickou bavlnou. Lepší je vsadit na specializovaného prodejce, který se výrobou a prodejem tohoto zboží zabývá dlouhé roky. Pamatujte, že klasické froté nemusí být tvrdé a škrábavé. I župan či osuška mohou být jako peřinka, z příjemného materiálu, který hladí.

Sprchové závěsy a koupelnové předložky povznesou celou koupelnu

Měkký a hladivý textil vám neudělá dobře, pokud se nebudete cítit útulně v koupelně. I koupelnové předložky by měly být z příjemného materiálu, velkou roli zde ovšem hraje i design. Jak vybírat tyto doplňky? Měly by ladit s obložením koupelny, barevně i vzorem. Například se nehodí, aby na obou artiklech byly výrazné grafické prvky. Buď na jednom, anebo na druhém. A co materiál? Oblíbené a trendy jsou chlupy v podobě imitace srsti, protože jsou příjemné. Máte rádi akupresurní masáž nebo potřebujete ulevit chodidlům? Pak si pořiďte předložku s nopy, což jsou výstupky, které jemně působí na reflexní body na chodidle. Na závěr si pořiďte sprchové závěsy. Můžete je doladit s celkovým designem koupelny, někdo se rád nechá unést do velkých dálek a pořídí si závěs s fotografií pláže s palmami. Je to až moc kýčovité, ale přesto se vám design líbí, protože se necháte pomyslně unést na dovolenou? Tak si tento závěs pořiďte pro vnitřní stranu vany a z vnější si dejte jiný závěs.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 6. 2. 2023

Edit: