Krása, komfort, užitek

Jen málokterá místnost v bytě si žádá tak dobře promyšlené, vysoce kvalitní a zároveň estetické řešení jako právě zařízení koupelny.

Nová série Lampea značky Rako s ušlechtilým dekorem imitujícím stěrku ladí se skříňkou pod umyvadlo v barvě dřeva. foto: Rako

Optimální koupelnové zařízení by mělo být přehledné, bezpečné a usnadňující údržbu. V koupelně skladujte opravdu jen to nejnutnější, ideálně pouze čisticí a kosmetické prostředky, které se právě používají, aby nevznikly přehnané nároky na úložný prostor. Pokud je to možné, praktičtější je zvolit uzavřené skříňky s dvířky či se zásuvkami, které se lépe udržují a jejichž vnitřek tak není zbytečně vystaven vlhkosti. V menších bytech se ale lidé často potýkají s nedostatkem místa a někdy i s nešikovně navrženou dispozicí. V takovém případě mohou přijít ke slovu různé úložné skříňky s menší hloubkou a víceúčelový nábytek. V nabídce jsou například koše na prádlo kombinované se sedátkem, nástavce na pračku s policemi nebo široká škála zrcadlových skříněk s úložným místem a osvětlením.

 

Kvalitní a odolný povrch

Koupelnový nábytek, častěji vystavovaný působení vody či vlhkosti, by měl být vyroben z kvalitních a voděodolných materiálů. Stále oblíbená a efektní jsou umyvadla instalovaná na desku, jejíž rozměry se mohou přizpůsobit danému prostoru. Právě deska bývá nejexponovanější částí, a proto je pro ni lepší volbou místo méně odolného lamina raději vysokotlaký laminát. Jeho jednotlivé vrstvy jsou spolu s pryskyřicí stlačeny za vysoké teploty a tlaku, mají větší hustotu, a tudíž lépe vzdorují vodě, vysoké teplotě, znečištění apod. K výrobě desek je možné použít také umělý kámen (například Corian, který je ovšem nákladnější), nebo dokonce masivní dřevo. Tento krásný přírodní materiál sice vypadá ušlechtile, ale zejména u něj se vyplatí vybírat z osvědčených výrobků s kvalitní, dlouhodobě působící impregnací.

 

Přírodní barvy

V oblasti koupelen stále vládnou odstíny inspirované přírodou (bílá, smetanová, béžová, šedá nebo antracitová) obvykle v kombinaci s dekorem dřeva nebo s doplňky z teaku či bambusu.


Novinka Superplan Zero od Kaldewei

Smaltovaná extra plochá sprchová vanička Superplan Zero navržená designérem Wernerem Aisslingerem zaujme svou střídmostí, důrazem na detail, komfortem a udržitelností. Tato sprchová vanička se instaluje v úrovni podlahy koupelny a díky svým úzkým hranám dovoluje instalaci do dlažby s téměř neviditelnými spárami. Odtok u vaničky je umístěn v těsné blízkosti stěny, a tím je zajištěno pohodlné stání a bezpečný pohyb. Základ tvoří udržitelná, 100% recyklovatelná smaltovaná ocel s mimořádně dlouhou životností. Ušlechtilý skleněný povrch nanášený na ocel speciálním výrobním postupem dodává punc luxusu. V nabídce je více než 50 různých rozměrů od 70 do 180 centimetrů, různé povrchové variace a široká škála barev činí Superplan Zero ještě atraktivnější.

foto KALDEWEI


 

 

text Dita Fingerlandová

foto se souhlasem firem Rako, Trachea, Asko, Koupelny Ptáček, Sapho, Nábytek Hülsta, Dedra, Emako, Naoko, Nábytek Bogart, Westwingnow, Aplomo koupelny, KALDEWEI

 

Datum vydání: 24. 3. 2022

Edit: