Krbová vložka vnese do vašeho interiéru příjemné teplo

Chcete si během zimních měsíců užívat praskání ohně v krbu? Otevřený plápolající krb na dřevo sice navodí pocit příjemného tepla a rodinné pohody, ale na druhou stranu má jednu velkou nevýhodu, a tou jsou tepelné ztráty. V následujících řádcích vám prozradíme, jakou alternativu zvolit.


Tradiční krb není ze své podstaty příliš účinný, protože vytahuje teplý vzduch z místnosti do ohně. Velká část tepla se ztrácí komínem. Když teploty klesnou pod bod mrazu, krb odvádí více energie, než vytvoří. Existují však náhrady za tyto klasické krby.

Krbová vložka je sázkou na jistotu

Většina krbových vložek je navržena tak, aby zvyšovala účinnost krbu. Krbová vložka s výměníkem i bez něj je v podstatě ohnivzdorná krabice, která je obklopená ocelí nebo litinou. Vpředu je opatřena izolovaným sklem, a tím vzniká uzavřený spalovací systém. Ocel, respektive litina pomáhají zachycovat teplo. Některé krbové vložky disponují i ventilátorem, který tlačí horký vzduch zpět do místnosti předními větracími otvory.

Zřejmě vás tedy z výše uvedených řádků nepřekvapí, že krbová vložka bez výměníku i s ním je účinnější než tradiční krb.

Užijte si výhod krbové vložky

Účinnost krbových vložek je různorodá, protože záleží na tom, jakou variantu zvolíte, nicméně obecně platí, že je vyšší než u klasických krbů. Krbová vložka rohová taktéž umožní zaplnit jinak nevyužité místo.

Navíc nepřijdete o praskající dřevo. I tak se můžete dívat během zasněžených dnů do plápolajícího ohně, který vnese do interiéru pravé teplo domova.

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů. Zajímavou volbou jsou krbové vložky průhledové, takže najednou získáte krb ve dvou místnostech, například v obývacím pokoji i v ložnici. Podívejte se tedy na nabídku společnosti BEF HOME, která se na krbové vložky specializuje.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 11. 2023

Edit: