Léto na podlaze

Nejsou to jen pestré barvy koberců nebo keramických dlaždic, letní atmosféru můžete do interiéru přinést i na podlahách dřevěných, laminátových, vinylových… Proč byste pod nohama nemohli mít sílu léta se vší jeho energií či sluncem znavenou něhou?

VÝMĚNA ROČNÍCH OBDOBÍ

Léto v mnohých evokuje zejména odstíny žluté jako odezvu žhnoucího slunce. Sytě žlutá jako symbol energie, optimismu a vitality se ale na podlahách v obytných interiérech objeví spíše výjimečně, a pokud, pak v podobě kusového koberce.
To se týká i dalších sytých odstínů spojených s létem, jakými jsou oranžová, červená, temně zelená, blankytně modrá…
Chcete-li mít na podlaze léto v plné kráse, kusový koberec je ideální. Snadno pak léto pod nohama vyměníte za podzim, zimu, jaro, cokoli si budete přát.

V NĚŽNÉ PODOBĚ

Léto je na jedné straně plné energie a síly, na druhé je také unavené, pomalé, díky žhnoucímu slunci jakoby zahalené do jemného oparu. Typicky letní barvy tak nejsou jen syté a zářivé, ale také lehce našedlé, navzdory panujícímu období chladnější, decentní, jemné, zdrženlivé a tlumené. Jako by byly zahalené v mlze či v závoji. Ani těchto odstínů se ale obávat nemusíte. Na rozdíl od sytých barev podporují v interiéru dojem vzdušnosti, decentnosti a elegance.

JAK S NÍ VYDRŽÍTE?

Podlaha by se vám neměla okoukat. Pokud ji pojmete jako karneval barev a vzorů, pak nejspíš brzo zjistíte, že se vám takto výrazný interiérový prvek zajídá. Pestré vzory a syté barvy na podlahách jsou tak spíše záležitostí komerčních prostor – restaurací či barů, kde se předpokládá jednak střídání hostů, jimž se takto výrazný prvek interiéru tak snadno neomrzí, jednak častější obměna. Zatímco doma podlahu měníte po deseti, ba i více letech, v restauraci to bývá klidně i každý rok. Proto zde mohou majitelé prostor vsadit na výraznější barvy, vzory a podléhat více nevyzpytatelným trendům.

Text: Kateřina Nová
Foto: archiv firem

Datum vydání: 15. 7. 2019

Edit: