MAGICKÁ VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA

Vytvořte si slavnostní náladu pomocí světelných řetězů a girland, spousty svíček i typické vůně stromečku, punče a perníčků. Hlavní ale zůstává domácí pohoda.

Také si kladete otázku, jaké v této složité době vlastně budou letošní Vánoce? Třeba méně hektické a okázalé než v posledních letech. Možná bude letos pod stromečkem i méně dárků, protože jejich shánění bude nejspíš o hodně obtížnější. Snad se ale díky tomu Vánoce přiblíží svému původnímu smyslu, a sice strávit čas v užším kruhu nejbližších a obohatit ho vzájemnou láskou a úctou. K tomu není zapotřebí peněz, ale hlavně trpělivosti a tolerance. Větší péči také můžete věnovat vánoční výzdobě, do níž vložíte své nápady a tvořivost. A nezapomeňte zapojit děti, bude je to určitě bavit.

 

 

Hřejivé světlo svíček dokáže vykouzlit tu správnou vánoční náladu. Cena od 299 Kč. H&M Home.

 

 

Akátová miska Nambé se hodí na ořechy vyloupané louskáčkem Tannenbaum. Cena 1 648 a 749 Kč. www.decoronline.cz

 

 

Zlatý stromek má mikrořetěz s LED žárovkami vybavený časovačem. Cena 499 Kč. Tchibo.

 

 

Set adventních svíček na podnosu doplňují ozdoby, šišky a kousky skořice. Cena 299 Kč. www.velkykosik.cz

 

 

Plstěným ozdobám Sass & Belle nechybí hravost a vtip, a navíc se hned tak nerozbijí. Cena 399 Kč. Bella Rose.

 

 

Keramický náklaďák s integrovaným světlem přiveze stromeček i dobrou náladu. Cena 149 Kč. Mountfi eld.

 

 

Zimní městečko s jezdícím vláčkem a LED osvětlením ocení malí i velcí. Cena 990 Kč. Dedra.

 

 

Umělý věnec o průměru 40 cm oživí okno či vstupní dveře. Cena 929 Kč. Bonami.

 

 

Kovový svícen v podobě anděla je vysoký 40 cm. Cena 499 Kč. Decorium.

 

 

Girlanda z umělého chvojí ozdobí zábradlí, vchod do domu i krbovou římsu. Cena 459 Kč. Mountfi eld.

 

 

Houpací koníci z polyresinu připomenou Vánoce za starých časů. Cena od 199 Kč. Decorium.

 

Vůně pro váš byt

Tyčinkové nebo elektrické ultrazvukové difuzéry, aromalampy, vonné svíčky, vosky či spreje – možností, jak provonět interiér, je opravdu mnoho. Speciální katalytické lampy mají dokonce schopnost kromě pachů i účinně ničit bakterie.

 

Ultrasonický zvlhčovač vzduchu Fancy Home Zen má objem 4,6 l a přidáním pár kapek esenciálního oleje lze využít i k aromaterapii. Cena 2 499 Kč. www.eshop. tescoma.cz

 

 

Ultrazvukový difuzér Stone s obsahem 0,5 l mění vodu ultrazvukem na studenou vodní páru, umí i měnit barvy a provoní místnost až do velikosti 20 m2. Cena 699 Kč. Mall.cz.

 

 

Svíčka Ambre Précieux od Nicolaï využívá hřejivých orientálních tónů vzácné ambry, doplněných santalem a břízou s pižmem a vanilkou. Cena 1 190 Kč. www.myskino.cz

 

 

Skleněný aromadifuzér Maison Berger Temptation, který voní kombinací čokolády a santalového dřeva, se dodává v dárkové sadě spolu s 200 ml náplní. Cena 1 119 Kč. Www. pottenpannen.cz

 

 

K navození sváteční nálady používají vonné svíčky typické aroma – například Magical Hour, vyvinutá francouzskými parfémáři, připomíná hyacint. Cena 299 Kč. H&M Home.

 

 

Tyčinkový difuzér Artistry v jemně růžovém provedení Frosted Rose nabízí nevtíravou vůni pivoňky s jasmínem, obohacené jablkem a pižmem. Cena 1 200 Kč. À la Maison.

 

 

Francouzská značka Maison Berger Paris nabízí i katalytickou lampu Egg o objemu 270 ml, která v interiéru poslouží také jako bytový doplněk. Cena 1 780 Kč. Mall.cz.

 

 

Katalytické lampy se po zapálení knotu nechají asi 20 minut hořet a i po zhasnutí fungují jako malé čističky vzduchu ničící pachy a bakterie. Cena 790 Kč. À la Maison.

 

 

Dárková sada navržená designérkou Lolitou Lempickou obsahuje vedle originální skleněné katalytické lampy i náplň s objemem 180 ml. Cena 1 569 Kč. www.countryrose.cz

 

 

Vůně do auta e tvaru květu, mřížky nebo větrníku se dělají v šesti variantách: například Pacific, Cologne, Sport či Magnolie. Cena 129 Kč. Www. eshop.tescoma.cz

Text: Kristýna Fingerlandová, foto: archiv firem

Edit: