Od letošních veder vás ochrání klimatizace

Letošní vedra přicházejí. Teploty se na mnohých místech republiky blíží ke třicítce a všichni by se viděli nejraději někde na pláži či u bazénu. V práci bývá k nevydržení a doma jakbysmet. Pokud tedy nemáte klimatizaci – a to nejen v kanceláři, ale rovněž doma.

I Češi začínají pomalu chápat, že klimatizace opravdu nezpůsobuje alergie ani angíny, a už se nebojí pořídit si ji domů. Hodí se jak do bytu, tak do celého rodinného domu, kde může navíc fungovat v létě jako klimatizace a v zimě jako topení. A to ani nemluvíme o tom, jak perfektně čistí vzduch od pylu, prachu a škodlivých látek, tudíž jsou vhodné do domovů alergiků.

Single-split nebo multi-split provedení?

O tom, jaký výkon by klimatizace vhodná pro vaše potřeby měla mít, se bavit nebudeme. To vám spočítají odborníci. Takovým základním parametrem ke zvážení ovšem je, zda sháníte single-split nebo multi-splitové provedení. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Single split znamená, že máte jednu venkovní jednotku a jednu vnitřní. U druhého systému se počítá s jednou venkovní a několika vnitřními (zpravidla jich je dva až pět), což je efektivnější a umožňuje vám to chladit (v zimě vytápět) několik místností.

Klimatizačních jednotek si nikdo ani nevšimne

Klimatizační jednotky se dnes vyrábí v opravdu mnoha provedeních, která vypadají elegantně. Venku se většinou umisťují někam pod střechu na fasádu, přímo na střechu či na balkon, v místnosti buď ke stropu, případně pod parapet. Kabel, kterým jsou obě jednotky spojeny, se zpravidla vede v liště nebo ve stěně, s tím si nemusíte dělat starosti, odborníci už si nějak poradí.

Jestli o klimatizaci uvažujete, určitě se obraťte na specialisty co nejdříve. Právě teď je totiž období, kdy mají nejvíce zakázek. Lidé si uvědomují, že letos už nepříjemné horko zažívat nechtějí, a touží mít domácí klimatizaci co nejdříve. Pokud vše začnete řešit okamžitě, ještě to do prázdnin také stihnete.

Komerční prezentace

Uložit

Edit: