Pojištění domu: Jak si nejlépe pojistit domácnost?

Samotný dům nebo byt kryje proti nečekaným událostem pojištění nemovitosti. Na vybavení se ale taková služba nevztahuje, a proto se vyplatí zvážit ještě možnost pojištění domácnosti. V takovém případě totiž pojišťovna odpovídá za všechen váš majetek v domácnosti a vy tak můžete opustit své bydlení během cesty do práce nebo na dovolenou, aniž byste se obávali o nábytek nebo jiné vybavení bytu či domu. 

Cena pojištění domácnosti

Pojišťovny často vyhodnocují ceny pojistného podle svých vlastních statistik. Ty například určují, v jaké lokalitě si připlatíte více z důvodu živelných pohrom. Lidé žijící u řeky, která se pravidelně rozvodňuje, proto budou mít bohužel smlouvu o něco nákladnější. Stejné je to také s kriminalitou, která se k dané oblasti váže. Jestliže však váš dům poškodí například záplavy, můžete využít pojištění domu.

Pak ovšem rozhoduje také velikost vašeho domu či bytu a zdejší vybavení. Čím dražší nábytek a ostatní vybavení, tím vyšší bude cena za pojištění domácnosti. Myslete při zařizování na skutečnost, že se v pojištění zohledňuje vše od podlahy, až ke stropu.

Na co se nevztahuje pojištění domácnosti

Vše, co se z bytu dá fyzicky odstranit, aniž by byla poškozena nemovitost, se považuje za předměty, na které se vztahuje pojištění domácnosti. Dokonce i na některé domácí mazlíčky. Jakmile nábytek nebo některý ze spotřebičů podlehne vlivem například vytopení od sousedů nebo bude jinak poškozen, získáte od pojišťovny náhradu.

Osobní věci, které mají spíše citovou hodnotu, jako jsou nahrávky na kazetách, CD nebo jiných nosičích se do pojištění nezahrnují. Stejné je to také s věcmi, které vlastní podnájemníci, všechna vozidla, létající dopravní prostředky a lodě, které jsou umístěné například v garáži, exotická zvířata nebo předměty, jež jsou již kryté z jiného pojištění.

Vyplatí se vám domácnost pojistit?

Zajímají vás podrobnosti a cena pojištění domácnosti? Cena se bude individuálně lišit. Nabídka pojišťoven je opravdu široká a srovnání všech produktů by vám mohlo zabrat spoustu času. Pokud byste rádi ušetřili peníze a viděli všechny nabídky přehledně srovnané podle vlastních preferencí, můžete využít srovnávání pojištění domácnosti online, které udělá práci za vás.

Najděte výhodnou nabídku do pár minut

Aby srovnávač mohl najít ideální nabídku na míru pro vás, je třeba vyplnit adresu, typ domácnosti, přibližnou cenovou kategorii vybavení, velikost nebo také pojistnou částku. Tou v podstatě ohodnotíte veškeré vybavení. Pojišťovnu bude zajímat také minulost vaší domácnosti, proto je nutné vyplnit, zdali jste v minulých letech utrpěli již nějakou pohromu, která zničila vybavení. Do pár minut po vyplnění získáte přehledně seřazený seznam nabídek a služeb, ze kterých můžete vybírat podle svého uvážení.

Nakonec se vyplatí ještě uvažovat o některém z doplňkových pojištění, které může pokrýt i věci, jež se do běžného pojištění domácnosti nezahrnují. Před podpisem smlouvy si zkontrolujte všechny poplatky a projděte veškeré informace. Za pár minut tak můžete online uzavřít výhodné pojištění, které vaši domácnost na dlouhý čas ochrání.

Komerční prezentace

Datum vydání: 14. 6. 2021

Edit: