Pokoj pro kluky

Třem čilým chlapíkům bylo v jednom pokoji už mírně těsno. Rodinný dům měl naštěstí prostorové rezervy, hošíci se mohli šťastně roztáhnout do dvou místností. Díky interiérové designérce Kristině Prokšové mají jejich pokojíky shodný vzdušný styl, příjemné barevné ladění, dostatek úložných prostor i místa pro dětské hry.

Kluci jsou jako schůdky, čtyři, šest a osm let. Kristininým pracovním zadáním bylo navrhnout dvě funkční a hravé místnosti, které budou dobře vypadat a něco vydrží. Když  si děti zrovna nemohou hrát venku, zvládnou vybít svou energii doma, aniž by přitom trpěly věci, které k tomu nejsou určeny. Rodiče přestěhovali svoji původní ložnici do jiného, zatím nevyužívaného pokoje, a z ložnice tak mohl vzniknout pokojík pro dva mladší hošíky. Na 17 m2 dokázala designérka šikovně poskládat tři lůžka do tvaru prolézacího domečku, kde se počítá i s nejstarším bráchou. Ten sice dostal také nový krásný pokojíček, nemusí ale zůstávat sám, pokud se mu zrovna nechce. Všichni si rádi hrají společně, a problém nenastane ani když zatouží usínat pospolu, další lůžko se hodí i pro případné návštěvy. Pracovní stoly obou bráchů mají společnou pracovní desku, území každého z nich ale pro jistotu odděluje centrální kovová noha.

 

2

1

3

4

Nejstaršímu éru dobře slouží menší z pokojů s podlahovou plochou 14 m2. Školákovo útočiště je půdorysně o něco užší než pokoj jeho bratříčků, nábytek je umístěn u protilehlých zdí. Designérka vybrala pracovní desku do tvaru písmene L, návaznou na jednu z polic. I tady si kluci dovedou výborně zařádit, kromě prolézačky mají k dispozici houpací kruhy a talíř! O měkčí doskok se stará koberec s vděčnými motivy silnic a dálnic – to je pro rodiny s malými kluky téměř povinná součást vybavení… Obě místnosti mají nově zhotovenou elektroinstalaci a jsou vymalovány ve shodných odstínech modré, zelené a bílé, takže s drobnými proměnami vydrží až do studentského věku. Jsou zařízeny nápaditým nábytkem z lamina, který nabízí hodně úložných prostor, a přitom dobře poslouží jako kvalitní herna v předškolním a mladším školním věku.

6

9

Oba dětské pokoje jsou shodné stylem, barevností a řadou pěkných nápadů, které klukům umožňují si hrát a vybít nevyčerpatelnou energii.

5

Kristina Prokšová

„Ráda získávám nové zkušenosti, aktivně se zajímám o nové designové trendy, a tak obohacuji svůj pohled na toto umění, které je v současnosti čím dál blíže všem společenským vrstvám. Interiérový design není luxus, jak se na něj pohlíželo dříve, ale styl, kterým říkáte něco o sobě a provází vás každým dnem. Mnoho mých realizací mi přineslo příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design je také o lidech, o jejich názorech a snech.“
www.kp-interiors.cz
Foto: Tomáš Dittrich

Více informací se nachází v srpnovém vydání z roku 2016, které si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu zde.

img.php

Datum vydání: 27. 8. 2016

Edit: