Pro koupelnu krásnou i chytrou

Chcete si vybrat sanitární keramiku podle nejnovějších trendů? Pak se připravte na to, že v módě je nejen klasická bílá, ale i další odstíny. A důležitou roli hraje i povrchová úprava vnitřního prostoru jednotlivých zařizovacích prvků, která vám usnadní jejich údržbu a zaručí dlouhou životnost bez znatelných změn.

Umyvadla na desku vedou

Trendem číslo jedna by se dala označit umyvadla k instalaci na desku, jejichž tvar i barevné nebo materiálové provedení právě tak v koupelně dokonale vyniknou. Nemusí mít vždy jen klasický miskovitý tvar, na trhu najdete také pohledná umyvadla ve tvaru oválu, kruhu, čtverce i obdélníku – protože v módě jsou jak přísné a strohé linie, tak i organické tvary, jakoby modelované samotným vodním živlem.
Loňským hitem jsou pak tenkostěnná umyvadla, která na první pohled vypadají křehce a subtilně. Jednotlivé modely se chlubí tloušťkou stěny jen několik málo milimetrů, jejich materiál je však dostatečně pevný a odolný, aby vydržel běžný každodenní provoz v koupelně.

Kolekce sanitární keramiky Grohe Euro Ceramic: umyvadlo v šíři 60 cm, 1960 Kč, závěsné WC, 5554 Kč, WC sedátko a poklop softclose, 2009 Kč. www.grohe.cz

Toalety ještě chytřejší

V sortimentu toalet pak jednoznačně vedou modely s účinným systémem splachování (nazývaném RimOff), neboli WC mísy bez oplachového kruhu. Další rozšířenou novinkou jsou elektronikou nabitá bidetová sedátka, která se jemně a s citem postarají o hygienu vašich intimních partií. Kromě klasického ovládacího panelu umístěného přímo na sedátku se stále častěji setkáte s dálkovým ovladačem, jímž si můžete zvolit vybraný režim i druh požadované péče.

Umyvadlo na desku Olea Rectangular navržené španělským designérem Davidem Delfinem, zaujme svou lehkostí a sofistikovaným tvarem, na výběr několik dekorativních potisků, které vdechnou koupelně nový život, 49 x 40 x 14,5 cm, 5486 Kč. www.perfecto.cz

Senzorová nástěnná baterie 6V DC (4xAA) s bezdotykovým ovládáním, povrch chrom, 7790 Kč. www.sapho.cz

Když Moon není jen Měsíc

Moon, subtilně působící umyvadla na desku v pěti různých modifikacích, vyrobená z litého mramoru podle návrhu designéra Kryštofa Nosála, od začátku roku sesbírala už dvě nejprestižnější evropské ceny za design, jakými jsou iF Design Award a nově i Red Dot Design Award. V loňském roce za ně byl autor nominován i na české ceny Czech Grand Design. Více na www.ravak.cz.

Dokonalý komfort

Nová toaleta s integrovanou sprchou Geberit AquaClean Tuma z dílny designéra Christopha Behlinga v sobě spojuje elegantní design s řadou inovativních technologií. Do její výbavy patří například průtokový ohřívač optimalizovaný pro tvrdou vodu, funkce odstranění vodního kamene, vysoce efektivní technologie sprchování WhirlSpray s nízkou spotřebou vody, dále ohřev sedátka, osoušení teplým vzduchem, odsávání zápachu a další uživatelsky příjemné funkce. Dálkové ovládání umožňuje intuitivním způsobem nastavit všechny programy tak, aby vyhovovaly osobním preferencím majitelů.
K dispozici je rovněž jednodušší alternativa v podobě sedátka s integrovanou sprchou, které lze dodatečně namontovat na stávající keramickou mísu.
www.geberit-aquaclean.cz.

Text: Naděžda Vondrášková
Foto: archiv firem

Datum vydání: 6. 6. 2018

Edit: