Profesionální úklidové služby mohou firmu zbavit nemocí

Možná se vám to zdá směšné, ale fakt to funguje. Určitě jste to už někdy zažili. Jeden člověk v kanceláři onemocní a najednou je doma s chřipkou půlka firmy. Bakterie se mezi lidmi obvykle šíří prostřednictvím potravin, povrchů, nábytku, vybavení a tak dále. Říká se tomu křížová kontaminace.

Nejjednodušší způsob, jak proti křížové kontaminaci bojovat, je pravidelně uklízet. Úklid kanceláří snižuje výskyt bakterií, se kterými lidé přichází do kontaktu všude. Jejich nejčastějším zdrojem jsou klávesnice, telefony, kliky a další místa, která sdílí více lidí. Dobrá úklidová firma na to pamatuje.

Jak často by se měla kancelář uklízet?
To není tak snadné říci. Každá firma má jiné potřeby a záleží hodně na tom, co se v kancelářích dělá a k čemu slouží. Pokud v nich například probíhají obchodní jednání, asi bude v zájmu firmy, aby se snažila je udržovat čisté neustále. Obecně platí, že se kancelářské prostory uklízí jednou nebo dvakrát týdně. Vyplývá to i z referencí pražské úklidové firmy Hokoss, která do firem dochází většinou právě dvakrát nebo jednou za týden.

Úklidová firma by měla být prověřená
Firma Hokoss je jedna z mála úklidových firem, které nabízí skutečně nějakou extra přidanou hodnotu. Už 19 let uklízí přesně podle metodiky Britského institutu úklidových věd. Zaměstnanci jsou vyškolení, zodpovědní a pečliví, přesto firma pravidelně vysílá svého kontrolora, který dohlíží na kvalitu úklidu. Cílem společnosti je uklidit firmu tak, aby vypadala co nejvíce reprezentativně a aby se zaměstnancům v čistém prostředí lépe pracovalo. Jsou zvyklí uklízet velké prostory, zaměřují se právě na firmy či velké rodinné domy a společné bytové prostory. Dostatek referencí od lidí, kterým tato úklidová firma pravidelně uklízí kanceláře, je na webu.

Přesně tak by to mělo vypadat. Společnostem jako Hokoss se nemusíte bát svěřit klíče a nechávat je uklízet třeba v ranních hodinách, než přijdou do práce všichni zaměstnanci, nebo naopak pozdě večer, když už všichni odešli a všude je klid. Na tom vcelku nezáleží. Důležité je, aby zaměstnanci přicházeli do čistého. Zvýší to jejich produktivitu a sníží riziko onemocnění.

Komerční prezentace

Datum vydání: 16. 4. 2015

Edit: