Soutěžíme o bazénovou chemii Savo!

Správná odpověď: 4,6 kg.

Výherci: Vladimír Mereč z Chebu, Vlasta Kantrálová z Vodic a Karel Soukp z Olomouce, Gratulujeme!

Tři tipy na zdravotně nezávadnou a křišťálově čistou vodu v bazénu

Kdo by nemiloval léto. Obzvláště tehdy, když máme na zahradě bazén, který se v době horka mění na oázu osvěžení a relaxu. Přinášíme vám proto tři jednoduché tipy, jak udržet vodu v bazénu zdravotně nezávadnou a zároveň křišťálově čistou.

  1. Bez správného pH vody to prostě nepůjde

Dříve, než se začneme zabývat dezinfekcí a čistotou vody, musíme si posvítit na její pH. Proč? Hodnota pH vody ovlivňuje nejen účinnost jednotlivých prostředků na dezinfekci a udržování vody, ale i životnost bazénu, jednotlivých rozvodů a filtrů. Před úpravou bazénové vody je třeba změřit hodnotu pH vody pomocí kapkových testerů, přičemž ideální hodnota je mezi 7,1 – 7,5. Zatímco vyšší hodnoty snižují dezinfekční účinek chlóru a vytvářejí ideální prostředí pro růst vodních řas, pH pod 7,1 naopak může zapříčinit zvýšenou korozi kovových částí bazénu, blednutí materiálu, plastů a fólie bazénu, případě podráždění očí a pokožky. Naštěstí máme produkty Savo pH+, které nám pH vody zvýší a naopak Savo pH-, které má přesně opačný účinek.

  1. Dezinfekce = chlór

Popravě vody přichází na řadu dezinfekce. Ať chcete nebo ne, do bazénu se díky vám i vlivem okolí dostávají nejrůznější nečistoty, bakterie, řasy či plísně. Ty se při teplotě již okolo 20 °C rychle rozmnožují, což pro letní počasí není ideální. Proto je v rámci klasické údržby bazénu důležité používat dezinfekční přípravky, které řasy, bakterie a další mikroorganismy spolehlivě zahubí. A na tento účel se nejčastěji využívají přípravky právě s obsahem chloru. Na průběžnou dezinfekci a údržbu bazénové vody se hodí přípravek Savo Chlorové tablety. Ty totiž zabraňují množení mikroorganismů a slouží na udržování stabilní hladiny volného chloru při vyhovující kvalitě vody.

  1. Jak na křišťálovou vodu

A konečně se dostáváme k průzračně čisté vodě, po které touží každý majitel bazénu. Bohužel se někdy stává, že je voda i přes ideální hodnotě pH a poctivé dezinfekci zakalená, zelená nebo dokonce nahnědlá a zapáchá. Tyto problémy mohou mít několik příčin. Jednou z nich může být vysoký obsah minerálů či příliš vysoké pH ve vodě. Naštěstí ne vždy je třeba hned vypouštět všechnu vodu a napouštět novou. Prvním krokem je opětovné změření pH vody. Pokud je v pořádku, vyzkoušejte vyšší koncentraci chloru a vodu nechte nepřetržitě filtrovat alespoň 24 hodin. Pokud nepomůže ani to, může být problém v drobných nečistotách. Chlor sice zabije všechno, co ve vodě žije a filtrace odstraní nečistoty, avšak jen takové, které jsou větší než 15 mikronů. Všechny menší částice ve vodě zůstávají a ta se potom může zakalit. S drobnými nečistotami zatočí Savo Projasňovač nebo Vločkovač. Oba přípravky nečistoty obalí a vytvoří z nich větší shluky, které buď zachytí filtrace, nebo se usadí na dně bazénu, odkud je bez problému vysajete.


Soutěžní otázka:

Kolik gramů má největší balení Savo chlorových tablet MAXI?

Nápovědu najdete na: www.savodobazenu.czJméno a příjmení
E-mail
Ulice
Město
PSČ
Chcete dostávat informace o dalších soutěžích, produktech a službách vydavatele?

Tři z vás, kteří správně odpoví na naši otázku, získají mix produktů Savo bazénová chemie (Savo Chlor šok, Savo pH+, Savo pH-, Savo Vločkovač, Savo Maxi tablety komplex 3v1).

Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 12.8.2018. Vyhodnocení soutěže proběhne do 25.8.2018.

Zasláním svých údajů potvrzujete souhlas s Obecnými ustanoveními soutěží a křížovek. Více zde.

Na základě vaší účasti v soutěži budeme zpracovávat pro účely této soutěže vaše osobní data. Více zde.

Na základě vašeho dobrovolného a nepodmíněného souhlasu vám můžeme zasílat informace o našich dalších soutěžích, produktech a službách. Tento souhlas není podmínkou účasti v soutěži. Více zde.

Informace o partnerovi soutěže: www.savodobazenu.cz

Datum vydání: 5. 8. 2018

Edit: