Tipy, jak zvládnout stěhování v klidu a pohodě

Čeká vás v blízké době stěhování a již nyní se budíte ze spaní a napadá vás, co vše musíte ve spojitosti s ním zařídit? Dejte sbohem bezesným nocím a poraďte si s nadcházející změnou adresy jako profesionálové. Jak na to? Projděte si jeden po druhém následující tipy.

stěhování

Zdroj: Jelena / stock.adobe.com

Řekněte si o pomoc

V první řadě si uvědomte, že na stěhování nemusíte být sami. Obraťte se na své nejbližší a požádejte o pomoc přátele i rodinu. Nemusíte společně stěhovat těžká břemena, na to si zavolejte stěhovací službu, ale mohou vám pomoci s generálním úklidem, tříděním věcí a třeba i s balením křehkých předmětů. Nejsnazší je najít stěhovací firmy ve velkých městech, například po Praze se můžete přestěhovat snadno a rychle. Skvělé služby poskytuje například stěhování Praha.

Najměte si stěhovací službu

Spočítali jste si, kolik času byste strávili neustálým přejížděním z místa na místo? Jak dlouho by vám trvalo rozebrat skříně, převézt je na novou adresu a následně je opět sešroubovat? Ceny stěhování se pohybují v řádu tisíců korun a ušetří vám desítky hodin práce. Zaměstnanci stehovacích firem jsou pečliví, spolehliví a dobře vědí, co dělají.

Sestavte si plán

Rádi si sepisujete seznamy, vytváříte tabulky a dopodrobna si plánujete svůj volný i pracovní čas? Věnujte stejnou energii také sestavení plánu celého stěhování. Do tohoto plánu nezapomeňte vepsat také poznámku o zabalení nezbytného zavazadla, jenž vám bude dělat společnost během prvních pár dní po nastěhování do nového. Věřte nám, jakmile se nastěhujete do nového, budete vděčni za to, že máte zavazadlo, ve kterém máte čisté spodní prádlo, nabíječky, čisté oblečení a hygienické potřeby.

Začněte s dostatečným časovým předstihem

Jakmile si sestrojíte detailní plán průběhu celého stěhování, pusťte se do práce. Nenechávejte nic na poslední chvíli a raději začněte s dostatečným časovým předstihem. I pokud necháte celé stěhování na firmě, nepodceňujte důkladný generální úklid celého domova, během kterého se zbavíte všeho nepotřebného. Není totiž nic lepšího, než se zabydlet na nové adrese a vědět, že jste si s sebou vzali opravdu jen potřebné věci, které využijete a nebudou vám zabírat místo v novém domově.

Krabic není nikdy dost

Pokud si plánujete najmout stěhovací firmu pouze na převezení věcí z místa A do místa B a veškerý svůj majetek si chcete do krabic zabalit sami, držte se jednoduchého pravidla: Krabic není nikdy dost. Proto si jich vytvořte dostatečnou zásobu. Ty, které nevyužijete, můžete vždy recyklovat nebo třeba věnovat přátelům, rodině či známým.

S dostatečnou přípravou vás stěhování nezaskočí a vše vám půjde snadno a rychle od ruky. Sestavte si proto detailní plán a držte se jej. Čím dříve se do stěhování pustíte, tím lépe. Aby se vám bezesné noci vyhnuly obloukem, nebojte se říci si o pomoc. Ať už rodině a přátelům či profesionální stěhovací firmě. Profi stěhování vás přijde na pár tisíc a ušetří vám opravdu spoustu času.

Datum vydání: 30. 6. 2023

Edit: