Trápí vás nedostatek prostoru v bytě?

Pokud vás trápí nedostatek prostoru v bytě, případně, pokud se do malého bytu stěhujete, máte k dispozici mnoho variant, jak se s tímto nedostatkem poprat. Je třeba se zamyslet i nad tím, zda a kolik nábytku opravdu potřebujete. Je lépe si vše do detailu rozmyslet, nakreslit a teprve pak následně zrealizovat. K tomu vám pomůže několik zajímavých tipů.

Barvy a osvětlení

Pokud v bytě nemáte místo nazbyt, jistě přemýšlíte, kde prostor ušetřit. Existuje samozřejmě mnoho optických triků, jak prostor zvětšit, stačí se řídit několika málo pravidly, např. zvolit bílou barvu zdí i nábytku, kterým prostor odlehčíte a opticky zvětšíte.

Zkoušet můžete i různou barevnost stěn, nábytku a podlah – vše však volte v podobě světlých neutrálních tónů. Nejste-li zrovna příznivci neutrálních barev a máte-li raději syté odstíny, zkuste je využít například při zvýraznění výklenku v místnosti. Myslete však na to, že barva nanesená přímo na zeď bude většinou tmavší, než jak ji vidíte na proužku vzorníku.

V malém prostoru se nicméně vyplatí vyhnout se příliš mnoha kombinacím sytých barev s vzorovým či tmavým nábytkem. Ve výsledku by pak malá místnost působila přeplněně a stísněně.

Experimentovat můžete i s osvětlením, které při správném uspořádání zjemní barvy a vyvolá tak dojem většího prostoru.

Úložné prostory

Dovolí-li vám to finanční situace, nejlepší variantou je nechat si vyrobit nábytek na míru s úložnými prostory, které budou navrženy přesně podle vašich představ. Pokud by pro vás toto řešen představovalo neúnosnou finanční zátěž, je lepší dát přednost modulovému nábytku, z jehož jednotlivých dílů si vytvoříte potřebné úložné prostory. Má-li váš byt vysoké stropy, nebojte se využít i prostoru těsně pod nimi – nad obrubně dveří či kolem oken lze umístit police či vodorovné knihovny.

Co se týče nábytku, existuje mnoho variant, jak ušetřit prostor – např. pořízením rozkládacího stolu, skládacích židlí, rozkládacího gauče. Využít můžete prostoru pod postelí – ideálně, pokud je vyklápěcí.

 

Pronájem malého skladu

Naproti tomu, ne každý byt má dispozice k tomu, aby bylo možné vytvořit na jeho prostoru dostatek úložného místa. Pokud máte navíc spoustu sezónního vybavení, jako je např. zimní lyžařská výbava, sáňky, snowboardy, brusle, boby či objemné zimní oblečení, může se pro vás stát vhodným řešením pronájem malého skladu. Praha, ale i jiná města nabízí v tomto ohledu služby pronájmu skladovacích kójí.

Skladovací kóje poskytují bezpečné místo, kam si můžete svoje věci bez obav uskladnit – jsou navíc vhodná jak pro osobní, tak pro firemní využití. V nabídce jsou většinou ve velikostech od 0,5 až do 20 m2. Malá skladovací kóje, tj. od 0,5 m do 1 m2 pojme 6 velkých krabic, 1 kufr, 1 snowboard, 4 pneumatiky a 1 golfový set.

Je plně zabezpečena a svým majitelům je vždy k dispozici. Neváhejte a využijte služeb tohoto pronájmu!

 

 

Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Datum vydání: 29. 3. 2017

Edit: