V záři reflektorů: Industriální osvětlení si jednoduše zamilujete

Pokud si myslíte, že industriální osvětlení jsou prachobyčejné tovární lampy, jste na omylu. Industriální lampy a lustry patří k designovým kouskům, které přemění každou místnost v útulné a originální místo.

Osvětlení do každé místnosti najdete na Favi.cz. Stačí si projít největší katalog on-line nábytku, dekorací a inspirací.

Interiér inspirovaný starými továrními budovami si své místo hledá i v tuzemských domácnostech. Někteří mohou tvrdit, že je inspirace „z fabriky“ příliš strohá a studená, my si ale dovolíme oponovat. Industriální bydlení nemusí nutně připomínat opuštěné skladiště V kombinaci se dřevem a teplými, zemitými tóny bude působit i nábytek v industriálním duchu útulně.

obr.1
Zdroj: Lucie Knížetová, https://favi.cz/inspirace/album/951-dum-s-industrialnim-nadechem/10336

Bez kovu a skla ani ránu

Alfou a omegou industriálního stylu je samozřejmě kov. Kromě železa, oceli a hliníku najdete v interiéru i kovy v teplejších odstínech, jako je měď, bronz a nikl. Nečekejte však žádný lesk a povrchové úpravy. Opravdoví fanoušci industriálního stylu jej ponechávají v původním stavu – rez a patina jsou vítány!

favi_1
Žádné lapače prachu

Bydlení v industriálním duchu zpravidla těží z minimalismu. Protože sází na praktičnost, zdobnost a romantické prvky jsou většinou na překážku. Zdobné lustry nahradily lustry, které staví na jednoduchosti. Závěsný lustr z propletených drátů není žádným lapačem prachu, a přesto je dostatečně výrazným prvkem.

favi_2

Jako z filmu

Pokud vás děsí stojací lampa z fabriky, nechte se inspirovat elegantní trojnohou variantou. Výrazný bytový doplněk, připomínající lampy z filmového průmyslu, je nejen výrazným bytovým doplňkem. Stojací lampa s velkou světelnou hlavou prozáří celou místnost. A nemusí vás děsit, že je pro interiér příliš velkou změnou. Nohy se dají ve většině případů složit. U industriální lampy vám projde i to, když budou kabely na očích.

obr6
Zdroj: BUTLERS, https://favi.cz/inspirace/album/2580-obyvaci-pokoje/18897

Nezbytnost do pracovny

Originální stolní lampy, které jakoby vypadly z první poloviny minulého století, si zamilujete. Dovolit si můžete i malý experiment. Kombinujte všechny materiály a stejně dobře projde experimentování s tvary. Design by ale neměl přehlušit funkčnost. Proto zvažte, kolik místa na stole by lampa měla zabírat a jestli opravdu osvětlí pracovní plochu tak, jak má.

favi_3

Více krásných produktů a inspirací naleznete na www.favi.cz – největší vyhledávač nábytku a dekorací.

Komerční prezentace

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Datum vydání: 1. 9. 2016

Edit: