Vhodně zvolená klimatizace vám pomůže přežít parné léto. Jaké jsou možnosti?

Není žádným překvapením, že rtuť teploměrů začíná v poslední době ukazovat den za dnem stále vyšší teploty. S přicházejícím létem se tento fenomén jen umocní, a tak přichází čas na adekvátní ochranu. Nejlepším způsobem je samozřejmě jednoduchá, nenáročná a osvěžující klimatizace. Které řešení vám bude sedět?


Lokální, nebo centrální zařízení?

V současné době má klimatizace dvě základní podoby, mezi něž se řadí lokální a centrální jednotka. Levnějším a jednodušším řešením je první zmíněná varianta, přičemž je schopna chladit pouze jednu zvolenou místnost ve vaší domácnosti. Tou je nejčastěji obývací pokoj, protože v něm přece jen lidé tráví nejvíce času.

Tato volba se nejčastěji používá jako klimatizace do bytu s menší rozlohou. Příznivá je v tomto případě přirozeně i samotná cena za provoz, jelikož daný způsob nevyžaduje příliš elektrické energie.

Pro náročnější uživatele a majitele větších domácností je jako stvořená centrální jednotka. Ta zajistí příjemné teploty ve všech místnostech, ale její instalace je složitější, nákladnější a samozřejmě i samotný provoz spotřebuje více energie. Nemusíte se však bát, protože ani přesto se váš účet za elektřinu příliš nezvýší. S touto variantou si však dopřejete opravdu vynikající komfort a budete se doma cítit skvěle. Není divu, že má klimatizace do domu v drtivé většině případů právě tuto podobu.

Snižte svou spotřebu díky správné volbě

Každý produkt má rozdílné vlastnosti a dokáže jinak využít dodanou energii. Z toho důvodu je velmi důležité si zvolit ten nejvýhodnější typ, který dokáže pracovat co nejúsporněji a zároveň chladit co nejvíce. Obzvlášť v dnešní situaci rostoucích cen za energie se vyplatí si dávat pečlivý pozor a případně i zvolit rozdílného a výhodnějšího dodavatele. Zajímavou nabídku má především společnost E.ON, jejíž služby stojí za to si prohlédnout.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 6. 2022

Edit: