Vybíráte novou obývací stěnu? Vybarvěte a provzdušněte svůj moderní obývák

Chcete moderní obývák? Víc barev, méně nábytku

Jak mít moderní obývací pokoj? Vybarvěte jej, provzdušněte, vyhoďte dinosauří obývací stěny, pořiďte moderní technologie LED. Inspirujte se.

 

Moderní obývací pokoj je centrem rodinných setkání a návštěv. Rozčleňte si jej do zón a využijte sestavy nízkých skříněk v kombinaci s policemi na stěnách. Kusové koberce a předložky vám pomohou vytvořit příjemně lehký interiér.


 

Moderní obývací pokoj slouží jako víceúčelový prostor. Tradičně se tu setkává celá rodina a zpravidla sem pozvete i návštěvy a přátele. Lámete si hlavu, jak nejlépe postupovat při jeho vybavování? Opusťte tradiční mohutné obývací stěny a vytvořte si v obýváku zóny třeba pro společné jídlo nebo pro sledování televize.

Takový prostor vymezte lehkou příčkou nebo pokojovými rostlinami. Trendem je hlavně vzdušný a variabilní nábytek, který sestavíte podle vašeho nápadu a potřeb.

 

Ukládání věcí v obýváku je ve znamení rozumného kompromisu

Moderní obývák není skladiště, musíte tu mít všude dost místa. Všude pro pohodlnou šířku k procházení počítejte asi se 70 centimetry. Potřebujete více úložného prostoru? Pak zvolte rozumný kompromis mezi uzavřenými skříněmi a otevřenými policemi.

Pamatujte i na to, že ke světlejší podlaze a malbě se hodí spíše tmavší nábytek a naopak. Jednotlivými prvky si příliš nezahlťte interiér, proto co nejvíce využijte rozdělení nábytku na nízké skříňkové sestavy a nástěnnou část s policemi nebo skříňkami.

Foto 1 - Bronela

Obývací stěna Bronela z e-shopu mabyt.cz vám pomůže v pokoji vytvořit originální atmosféru s pomocí LED osvětlení.

Z jakého materiálu chcete váš nový nábytek? Jistě vás nezklame přírodní masiv, který krásně vypadá, ale musíte mu dát určitou péči i v budoucnu. Stále více v oblibě je i lamino, vyráběné v mnoha barevných provedeních a stupních lesku, včetně dezénu dřeva. Je velice jednoduché na údržbu, nečistoty otřete suchým, nebo mírně navlhčeným hadříkem a poté setřete do sucha.

 

Originální atmosféru ve vašem pokoji získáte stěnami s LED osvětlením

Skvělou atmosféru doma vytvoříte obývací stěnou s vestavěným osvětlením LED. Je o ni stále zájem, ale dávejte pozor na technické parametry těch příliš levných. Jejich problémem bývá absence jedné ze složek světelného spektra a výsledkem je podivné „šero“, kdy vlastně není nic pořádně vidět. Orientační cena se pohybuje od 4 500 Kč do 14 700 Kč.

 

Několik tipů při zařizování moderního obývacího pokoje:

  • Byt opticky rozšíří jednotná podlaha v pokoji a dalších místnostech
  • Sedačkou do L můžete využít roh a uspořit tím vzácné místo
  • Módním trendem stále zůstává návrat k čistě přírodním tónům
  • Nebojte se pohybu a využívejte přenosné stolky nebo variabilní police
  • Zkombinujte barvy v pokoji s barevnými skly ve skříňkách
  • Pro návštěvy mějte v pohotovosti několik taburetů nebo sedací pytle

Nebojte se experimentovat s barvami a změňte už léty zažitou hnědou. Zauvažujte třeba o béžové, krémové nebo cihlové. Výrobci nábytku vám dnes nabídnou téměř vše, na co si vzpomenete. Podle své chuti a momentální potřeby si doma bez potíží poskládáte skříňky, stolky i police. Uspořádání celého interiéru pak změníte velmi jednoduše.

Foto 2 - Leonor 1

Ukázku moderního řešení obývací stěny představuje Leonor 1 z internetového obchodu mabyt.cz, variabilní sestava, kterou využijete podle vašich aktuálních potřeb.

Variabilní řešení dostanete s nízkou skříňkovou sestavou a nástěnnou částí, individuálními policemi nebo televizními stolky. Je to vhodné řešení pro menší pokoje s viditelnou světlou zdí za nábytkem. Potřebujete více úložného prostoru? Pak zvolte rozumný kompromis mezi uzavřenými skříněmi a otevřenými policemi.

 

Na stěny pořiďte výraznější grafiky s jednoduchou a geometrickou linií

Trendy v obývacích pokojích přinášejí zajímavé kombinace materiálů, barev a vzorů. Matné barvy v odstínech šedé, krémové nebo hnědé působí skvěle pro oko a v bytě vám vytvoří uvolněnou atmosféru. Ve všech odstínech s úspěchem uplatníte samostatně nebo společně modrou a smaragdovou. Vybírat a plánovat můžete pomocí online nástrojů od Primalexu nebo HET.

Doplňte je nejlépe světlým nábytkem a nezapomeňte, že tmavé barvy se více hodí do větších místností. Na různých doplňcích můžete použít i pastelové barvy. Pro další vybavení interiéru využijte módní přírodní materiály. Skvěle vypadají len, vlna, keramika, mořská tráva i kámen.

moderni-obyvaci-stena-sven-1

Moderní a vzdušný nábytek v obýváku je trendem posledních let. Reprezentuje jej i obývací stěna Sven 1 z e-shopu mabyt.cz.

Pokud uvažujete nad příjemným obývacím pokojem, zařiďte si jej ve venkovském, rustikálním stylu. Dominantním materiálem je v tomto případě masivní dřevo a celkový dojem ještě umocníte nahrubo opracovanými podlahami. Snažte se dostat zemité barvy a přírodní materiály i do vedlejších místností, aby celý interiér působil jednotným dojmem. Pohodou starých časů na vás dýchne i pokoj, zařízený v retro stylu.

Místnost zařiďte zčásti nebo celou v duchu bydlení rodičů nebo prarodičů. Staré komody nebo křesla budou při troše práce a přizpůsobení dnešní době vypadat úžasně. Pokuste se také najít třeba stará stínítka na lampu nebo retro povlaky na polštáře.

 

Nepřežeňte v obýváku množství doplňků a různých sbírek

Ať už si zařídíte obývák moderně nebo rustikálně, nezapomeňte, že bude sloužit hlavně vám a ne jen pro oko návštěv. Snažte se vytvořit útulný prostor s maximálním pohodlím. Pokud budete střídmí i v množství doplňků a vystavování různých sbírek, budete pohodově bydlet. Rozměry místností jsou u nás definovány normou. V tom nejideálnějším případě nebude přes váš obývák přístupná další obytná místnost.

 

Autor: Jiří Macík, Exiteria, a.s.

Použité fotografie: mabyt.cz

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 22. 12. 2015

Edit: