4 rady, které vám pomohou prodat nemovitost

Prodej nemovitosti může být ošemetnou záležitostí. Při plánování prodeje je potřeba počítat nejen s administrativou a časovou náročností celého procesu. V tom lepším případě se rovnou obrátíte na realitní kancelář, která si velkou část úkonů vezme do svých rukou.


Realitní služby jsou výhodné
Ať už máte jakékoliv představy či požadavky, realitních společností na trhu je celá spousta a určitě najdete tu pravou. Navíc vám realitní kancelář ulehčí od mnoha povinností, a vy se tak budete moci věnovat svým každodenním povinnostem bez omezení. Realitní kanceláře mají k dispozici celou síť kupců, pro něž inzerují na různých serverech či sociálních sítích. Při prodeji nemovitosti realitní kanceláře zajistí i prohlídky bytu či domu, kde potenciální zájemce provede zkušený realitní makléř, který zájemcům zodpoví také všechny otázky ohledně samotné nemovitosti či dané lokality.

Lokalita navyšuje cenu
Jak všichni víme, nemovitosti, které jsou v blízkosti lékařů, přírody či centra, mají vyšší cenu než ty vzdálenější a s nižší úrovní občanské vybavenosti. Pokud se tedy v dobré „vybavené“ lokalitě nachází i vaše nemovitost, můžete tyto výhody promítnout do její ceny.

Právní náležitosti
Každý prodávající musí kromě samotného prodeje řešit i právní náležitosti, které jsou s celým procesem spojené. Realitní kancelář vám i v této fázi prodeje nabídne pomoc i odborné poradenství. Díky týmu právníků budete informováni a nebudete se muset starat o formality v podobě různých smluv, dokumentů či jiných důležitých listin.

Fotky a vzhled prodávají
Dalším důležitým krokem, který musíte při prodeji bytu či domu zvážit, jsou poutavé fotografie. Pokud nemáte fotografické vlohy, ideálním řešením je přizvání fotografa, který byt zachytí v plné kráse. Druhou, jednodušší alternativou, je využití realitní kanceláře, která má focení ve svém repertoáru služeb a vy si tak z dokonalé prezentace nemovitosti nebudete muset dělat těžkou hlavu.

 

Komerční prezentace

Edit: