Komfortní sprchování díky kvalitnímu technickému vybavení koupelny

Ať už máte novou koupelnu v novém domě či bytě, případně máte koupelnu po rekonstrukci, v obou případech si určitě chcete dopřát dostatek komfortu za všech okolností. Toho docílíte tak, že budete už při návrhu koupelny myslet na detaily.

Sprchování si musíte užít

S ohledem na to, co jsme si právě řekli v úvodu, si sami nyní zkusme představit, co je pro takové komfortní sprchování zásadní. Při sprchování je důležitá už samotná distribuce vody, kterou obstará kvalitní sprchová hlavice, která ale rozhodně nemusí být jen tak obyčejná. Dnes je běžné, že sprchové hlavice jsou schopny:

  • Šetřit vodu
  • Nastavit různý proud vody

Nejenže vám tedy dobrá hlavice na sprchu umožní něco ušetřit na vodě, ale také si můžete zvýšit komfort sprchování nastavením různého proudu vody. Většina moderních sprchových hlavic si navíc je schopna poradit s širokým rozsahem tlaku vody. Nabízejí tak co nejkomfortnější sprchování, a to i pokud máte nízký nebo vysoký tlak vody v řádu.

Důležitý je při sprchování také samotný prostor, kde se budeme sprchovat. Proto je podstatné, abyste si vybrali dostatečně dimenzovaný sprchový kout, abyste se v něm nemuseli mačkat. Samozřejmě je potřeba vše uzpůsobit dispozicím koupelny, ale obecně platí, že větší kout je lepší. Stále populárnější jsou také kouty hranaté a bez spodní vaničky, které se snadněji udržují.

Důležité prvky vodovodního řádu

U čeho ale veškerý komfort začíná a končí především, tak to je samotný vodovodní řád. Základem je použití kvalitní vodovodní baterie, která je vybavena kvalitní kartuší a směšovačem vody. To ale není vše.

Abyste si sprchování skutečně užili, je potřeba mít především teplou vodu. Možná se to zdá jako banalita, ale sami jistě znáte ty případy, kdy musíte na teplou vodu čekat. Musíte čekat, než doteče třeba až do sprchového koutu. Pokud použijete ohřívač vody, který funguje na průtokovém principu, tak budete mít teplou vodu okamžitě. Určitě se tedy vyplatí zvážit jeho pořízení.

Komerční prezentace

Datum vydání: 24. 1. 2020

Edit: