4 tipy, jak ušetřit při nákupu vánočních dárků

Blíží se Vánoce a vy už se teď děsíte, že vyždímáte peněženku do posledního haléře? Nebojte se – poradíme vám, jak se vánočními nákupy nenechat zruinovat.

 

Jděte na to od lesa

Sepište si seznam lidí, se kterými si budete předávat vánoční dárky. S lidmi, se kterými si každoročně vyměníte jen drobnosti (třeba kolegové z práce, kamarádky, atd.), se domluvte na tom, že si dárky nebudete dávat a místo toho půjdete společně třeba na večeři.

Než se vydáte do obchodů na nákupy, napište si částku, kterou si můžete dovolit utratit. Určenou částku v hotovosti vložte do obálky a dárky nakupujte výhradně z této hotovosti. A stanovený rozpočet rozdělte mezi lidi na svém vánočním seznamu.

Sledujte akční ceny

Sledujte akční letáky a zjistíte, že pro děti můžete nakoupit levné hračky, které by jinak stály třeba dvakrát tolik. V akčních letácích najdete také levně parfémy, které u stromečku potěší nejednu ženu, či tablety v akci, které ocení opravdu každý. Zkrátka – než se vydáte na nákupy, udělejte si malý průzkum, díky kterému budete mít přehled o cenách a nebudete za nic platit víc než je nutné.

Zbytečně neutrácejte a vyrobte, co se dá

Jmenovky, stužky, drobné ozdoby na dárečku – to vše můžete vyrobit sami. Stejně nakonec vše skončí v koši. Co můžete vyrobit, vyrobte – ideálně z recyklovaných věcí, které se vám povalují doma. A pokud jste trochu zručnější, můžete vyrobit i nějaké dárky. Vlastnoručně vyrobený dárek totiž potěší hned dvakrát.

Nenechávejte nákupy na poslední chvíli

Dárky na poslední chvíli nebývají vybrané pečlivě ani rozvážně. Proto nenechávejte nákupy na poslední chvíli a začněte s vybíráním už teď. Nebudete se pak muset uchylovat k zoufalým činům a kupovat ponožky 24. prosince ráno. A budete mít čas nad volbou dárku více přemýšlet a spíš vyberete dárek, který vaše blízké potěší.

Komerční prezentace

Uložit

Datum vydání: 23. 11. 2017

Edit: