Jak čističky fungují?

Čističky vzduchu filtrují drobné prachové nečistoty, pachy, kouř a mikroorganismy. Vše záleží na typu filtru.
U některých čističek jsou filtry zaměnitelné, a lze je tak přizpůsobit vašim individuálním potřebám.
cisticky-vzduchu-fellowes-destky-pokoj

HLEDÁTE ŘEŠENÍ PRO VÝBĚR VHODNÉ ČISTIČKY VZDUCHU?  

Popíšeme vám stručně, na co si dát pozor při výběru.

1. Objemový výkon čističky

Aby čistička plnila svůj účel, musí množství přefiltrovaného vzduchu za hodinu minimálně 2x převyšovat objem místnosti (u alergiků 3x).
Pozor: výrobci udávají objemový výkon při maximální rychlosti ventilátoru. Lepší je používat čističku v ekonomickém režimu. Čistička je tišší. Vzduch se ale vyčistí pomaleji.

2. Účinnost filtru

Výrobci udávají účinnost filtru až 99,9 %. Vše berme s rezervou. Záleží na zanesení filtru, typu filtru a umístění čističky. Doporučujeme účinnost filtrů do čističky vyzkoušet přímo na místě.cisticka_logo

3. Hlučnost

Uvádí se v dB a udává hladinu hluku, které je osoba vystavena při provozu čističky. Hlučnost souvisí se vzduchovým výkonem čističky (rychlost ventilátoru při ekonomickém/maximálním režimu). Pro přehlednost: čistička: 30/43 dB, lednička má hlučnost do 47 dB.

4. Životnost filtrů a jejich výměna

Informace nám udává, za kolik měsíců je výrobcem doporučováno vyměnit jednotlivé filtry. Doba výměny se pohybuje již od 14 dní do dvou let. Záleží na typu filtru a intenzitě použití. Některé čističky umí signalizovat, že filtr je znečištěný a již potřebuje vyměnit. Některé filtry jsou omyvatelné, jiné si musí zákazník zakoupit úplně nové. Doporučujeme při prvním čištění ukázat filtr odborníkovi a ten zvolí individuální pravidelnost.

JAK VYČAROVAT ČISTÝ VZDUCH V DĚTSKÉM POKOJI?

Představte si děti, které patří mezi alergiky. V zimním čase často kýchají, smrkají a necítí se ve svém pokojíčku zdravě. Určitě potřebují čistý vzduch s dostatečným množstvím kyslíku. Kyslík získáte, když jednoduše v pokoji vyvětráte, ale jak získat čistý vzduch bez prachu, virů a bakterií? Může vám pomoci speciální čistička vzduchu, vyvinutá přímo do dětského pokoje.
Čistý vzduch v pokoji vám zaručí čistička vzduchu
FELLOWES AERAMAX BABY DB5. Čistička vzduchu Baby DB5 slouží k odstranění virů, zvířecích alergenů, prachu, roztočů, plísní, bakterií, pylů a pachů z místnosti. Čistička obdržela certifikát ECARF (Evropská nadace pro výzkum Centra alergie) velikostí a designem se hodí do interiéru dětského pokoje.
Chcete ještě čistý vzduch v dětský pokoj „ozdravět“? Můžete vzít keramickou destičku, kápnout na ni nějaký éterický olej na podporu dýchání, například eucalyptus radiata, jedličku či borovici.

 

specialista_logo

Kontakt:
www.cistickyvzduchu.cz
Specialista na čistý vzduch
+420 775 746 796
+420 412 333 291
info@cistickyvzduchu.cz
Eshop provozuje JVB Engineering, s.r.o.

Komerční prezentace

Datum vydání: 27. 4. 2015

Edit: