Nechte za vás v zimě topit dřevěné pelety

Díky dřevěným peletám dokážete topit ekologickým palivem, a přitom zcela automaticky. Žádné spěchání domů přiložit, žádný návrat do studeného domu, ani noční vstávání.


Díky dřevěným peletám nemusíme neustále přikládat

Dřevěné pelety se vyrábí z dřevní hmoty, konkrétně z pilin, ze kterých se pak vytvarují malé válečky. Právě velikost a tvar dřevěné pelety předurčuje tomu, aby se daly využívat jako palivo pro speciální, na pelety určená kamna, nebo pro peletové kotle. Ty se vyrábí se zásobníky, které umí topení zautomatizovat po dobu několika hodin, nebo dokonce několika dnů. Automatické kotle lze též napojit na velké silo, tedy na zásobník pelet v suchém sklepě, a pomocí šnekového zařízení zautomatizovat přikládání peletami po celou topnou sezónu.

Topení peletami je pohodlné pro každého

Takto zautomatizované topení je srovnatelné s bezpracností a komfortem při topení plynem. Navíc i peletová kamna mohou mít vodní výměník a ohřívat dokonce i teplou vodu pro použití v domácnosti. Případně takto ohřátou vodu dodávat do ústředního topení s radiátory a vytápět tak celý, i vícepatrový objekt rodinného domu.

TIP: Kvalitní dřevěné pelety dodává OPTIMTOP. Doprava je po celé České republice už od jedné palety zcela zdarma.

S peletami se topí ekologicky

Další předností topení peletami je v jeho ekologičnosti. Vyrábí se ze dřeva, což je obnovitelná surovina. Spalování dřevěných pelet v kamnech a kotlech na pelety je s vysokou účinností, zbytkového popela je rovněž minimum. Ani ten nevyhodíte a poslouží jako vynikající hnojivo s vysokým obsahem vápníku.

Palivo budoucnosti

Díky výše uvedeným vlastnostem se pelety považují za palivo budoucnosti. A to jak z důvodu pohodlí, tak dostupnosti i ekologičnosti. Nejkvalitnější palety se používají pro peletová kamna, pro kotle se hodí i pelety, které mají příměs kůry a vyrábí se třeba z lesního odpadu po těžbě. Pelety jsou dnes palivem, které má nulovou bilanci CO2 a díky tomuto topením za sebou nezanecháváte negativní uhlíkovou stopu.

 

 

 

Komerční prezentace

Edit: