Když není dost peněz

Někdy se lidem daří dobře, někdy se jim ale vede naopak i skutečně bídně. Nikdo z nás nemá nic jisté a zaleží i na nás, i na okolnostech, jak se máme.

Ačkoliv si to pochopitelně nikdo z nás nepřeje, mohou na každého z nás někdy dolehnout finanční potíže. Nikdo v dnešní tržní společnosti nemá záruku, že bude mít vždy příjmy, jaké potřebuje, ne vždy je jisté, že se nevynoří nějaké nečekané výdaje, jež jsou nad možnosti toho, koho postihnou. A když pak začnou nezbytné výdaje převyšovat příjmy a scházejí úspory, jimiž by se dal vznikající schodek dorovnat, není nejednou jiná možnost než si prostě chybějící peníze půjčit. Aby se zvládly stávající problémy s tím, že se pak takové půjčené peníze vrátí z budoucích příjmů.

Vzít si půjčku, nebo ne? Na to neexistuje univerzální odpověď. To záleží na konkrétní situaci a potřebě, a také na tom, kdo o tuto pomoc má zájem a co za ni může nabídnout. Protože na hlouposti by si lidé půjčovat určitě neměli a nikdo by se neměl zadlužovat ani tehdy, když nemá jistotu, že bude schopen splácet. A pokud už si někdo půjčku bere, měl by si zvolit nejen takovou, jakou dostane, ale i takovou, jež je co nejvýhodnější, aby zbytečně nepřeplácel.

Chce-li si pak půjčit někdo, kdo má jen relativně nízké příjmy, a navíc i registry dlužníků, jimiž se nelze zrovna pyšnit, a případně i další obtíže, mělo by se vsadit spíše na nebankovní hypotéky, jež jsou jako stvořené zrovna pro takové lidi. Jistě, i solventní a dokonalí jedinci si tu půjčit mohou, ale přesto jsou nebankovní hypotéky spíše doménou těch, jimž by se jinde možná nebo určitě nevyhovělo.

Zde nabízená neúčelová hypotéka je totiž dosažitelná i pro ty, kteří málo vydělávají, mají záznamy v registrech dlužníků, exekutory na krku a podobně. A to proto, že se zde dá díky nezbytné záruce v podobě zastavené nemovitosti uspět i v případě žadatelů, kteří nejsou zrovna bonitní.

Zažádá se tu, zastaví se tu nemovitost, dohodnou se konkrétní podmínky, podepíše se smlouva a člověk má rázem po starostech. A to si nejeden z nás nemůže nechat ujít.

Komerční prezentace

Datum vydání: 18. 11. 2021

Edit: