Tam, kde se nemusí dělat kompromisy

Hamburský vydavatel Dieter Benecke se svou ženou si před časem splnili sen a pořídili si bydlení, které na 100 % splňuje jejich představy. Není divu. 450m2 překrásného podkrovního prostoru v jedné z nejelegantnější čtvrti současného Hamburku. Manželé si v bývalé armádní vile pořídili luxusní penthouse s výhledem na řeku Alster. Hlavními atributy jejich nového bydlení je klid, luxus a skvělá poloha v bezprostřední blízkosti centra města. Když jsme se jich však zeptali, co si na svém bytě cení nejvíce, byla jejich odpověď jednoznačná. Nejraději mají zákoutí okolo majestátního krbu.

Dieter Benecke dodává: „ Při výstavbě bytu byl prioritou krb v obývací části bytu, ve kterém by plápolal oheň. Nechtěl jsem žádná krbová kamna, kde by byl oheň schovaný za sklem nebo by hořel pouze plynový plamen. Chtěl jsem klasický krb, kde máte opravdový kontakt s ohněm. Pro mne má oheň doslova archaickou sílu, která mne dokáže na chvíli vytrhnout z této přetechnizované doby a doslova mne vrátí ke kořenům.“

Televize nebo krb? V zimních měsících dávají majitelé bytu jednoznačně přednost posezení u krbu.

Přestavba bytu byla poměrně rozsáhlá a právě požadavek otevřeného ohně se ukázal jako nejkomplikovanější. Projektant navrhl energeticky úsporná krbová kamna, která ale neodpovídala nárokům majitelů. Energetická náročnost šla v tomto případě stranou a Dieter Benecke ze svého požadavku na otevřený krb neustoupil. Vzhledem k energetickým a bezpečnostním předpisům, které jsou velmi přísné, nebyla realizace procházkou růžovým sadem. Musel se vystavět úplně nový systém, jehož součástí je nejen archaicky vypadající krb, ale i technicky vycizelovaný komínový systém, který zajišťuje bezpečný a bezchybný provoz. Při výběru dodavatele komínu padla volba na komínový systém od společnosti Schiedel, která se vývojem a výrobou komínových systémů zabývá již více jak 70 let. Otevřený krb bylo nutné opatřit širším komínovým průduchem než klasická krbová kamna. Realizační firma vybrala univerzální komínový systém Schiedel Absolut. Rozhodujícím faktorem bylo zajištění přívodu vzduchu a eliminace tepelných mostů. Oba tyto faktory byly splněny na jedničku. Komínový systém Schiedel Absolut je opatřen jak samostatnou víceúčelovou šachtou na přívod vzduchu ke krbu, tak integrovanou izolací, která dokonale eliminuje tepelné mosty.

Majitelé si krbu užívají zejména v zimních měsících, a jak dodává pán domu, “posezení u krbu se sklenkou červeného vína je pro mne synonymum příjemného zimního večera.“

Velkorysé prostory a mnoho knih. Majitel bytu je významný hamburský vydavatel a jeho vášeň ke knihám je vidět na první pohled.


Schiedel Absolut – Absolutní špička mezi komíny

Schiedel Absolut.je dvousložkový komínový systém s integrovanou tepelnou izolací v komínové tvárnici a tenkostěnnou keramickou vložkou. Jedná se o univerzální komínový systém vhodný pro energeticky efektivní budovy. Odvádí spaliny od spotřebičů na plynná, kapalná i pevná paliva. Je mimořádně vhodný i pro odvod spalin v podtlaku od nízkoteplotních a kondenzačních spotřebičů a od spotřebičů nezávislých na přívodu vzduchu z místnosti (turbokotlů).

Byt se nachází v horním patře rozlehlé vily, kterou dříve využíval německý Bundeswehr.

Komínová tvárnice s integrovanou tepelnou izolací z pěnového betonu je použitelná pro čtyři různé průměry vložky. To zjednodušuje projektovou přípravu, logistiku i montáž. Tepelnou izolací je přitom opatřen nejen komínový průduch, ale i víceúčelová šachta. Sendvičová konstrukce tvárnice proto nevyžaduje v převážné většině případů další dodatečnou tepelnou izolaci.

Hrdlové spojení keramických vložek zajišťuje absolutní těsnost. Profilovaná tenkostěnná keramická vložka je mimořádně vhodná pro kondenzační techniku, je odolná při teplotních změnách, bezpečně odolává vlhkosti, kyselinám a korozi.


 

Komerční prezentace

 

 

Uložit

Datum vydání: 16. 6. 2017

Edit: