Vypínače ve stylu RETRO

Domovní vypínače jsou neodmyslitelnou součástí každého interiéru. Ačkoliv byly dříve vnímány pouze jako funkční prvky, dnes se z nich stává důležitý detail, který podtrhuje ladění celého interiéru. Pokud jste se zhlédli v retro stylu a svoji domácnost zahalili do „starobylého“ hávu, určitě si zamilujete vypínače RETRO, které jakoby z oka vypadly svým předchůdcům z dob první republiky…

RETRO ZALOŽENÉ NA TRADICI

Ať už vyznáváte starší styl typický pro předchozí generace, nebo naopak upřednostňujete retro v moderním pojetí, svůj interiér můžete vybavit přesně podle svých představ. Výrobci interiérových prvků rozšířili svůj sortiment o netradiční kousky odpovídající oběma těmto stylům. A tento trend se nevyhnul ani domovních vypínačů. „V momentě, když jsme přemýšleli nad kolekcí RETRO vypínačů, napadlo nás, že by u nich nemělo jít pouze o vzhled, ale pokusíme se vypínači dát i charakteristický zvuk cvaknutí, tak jak jej známe z prvorepublikových variant. Pro tento účel jsme využili elektro strojky z klasických průmyslových vačkových vypínačů, u kterých máme dlouholetou tradici výroby. Díky tomu naše kolekce domovních vypínačů RETRO tento styl evokuje nejen vzhledově, ale i svým charakteristickým zvukem,“ vysvětluje Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce domovní elektroinstalace.

RETRO DO KULATA

Starobylý styl vyžaduje přesné repliky všeho, co tehdy bylo zcela běžné. A nejinak je tomu i u vypínačů a zásuvek. Design řady RETRO je klasicky kulatý, čímž navozuje pocit skutečného prvorepublikového vzezření. Specifická konstrukce vypínačů umožňuje na dnešní poměry nevšední ovládání – spouštěčem osvětlení i charakteristického zvuku je klička uprostřed vypínače, kterou se otáčí.

KERAMIKA, DŘEVO, BETON I SKLO!

Kulatý RETRO rámeček vypínače je v nabídce ve dvou základních materiálech, které opisují dřívější styl – keramika nebo dřevo. Keramiku lze mít v černém nebo bílém provedení, dřevěné varianty nabízí provedení v buku a světle nebo tmavě mořeném dubu. Ale i milovníci retra v moderním pojetí si přijdou na svoje – v loňském roce společnost OBZOR Zlín představila kolekci RETRO v provedení s betonovými a skleněnými rámečky! Rámeček ze speciální betonové směsi bourá všechny bariéry a zakládá u vypínačů zcela nový styl. „Všechny naše rámečky jsou výtvorem přesné ruční práce a výjimkou není ani betonový rámeček, který odpovídá na požadavky architektů po atypických materiálech do moderního interiéru. Beton je obohacen o polyvinylalkoholová vlákna, která přispívají k jeho zesílení a na atraktivitě jeho vzhledu se podílí žádoucí póry, které se přirozeně vyskytují na betonovém povrchu. Směs se vyznačuje voděodolností a UV stabilitou,“ popisuje Lenka Vodicová z OBZORu. Na kulatém tvaru rámečků RETRO ale úžasně vyniká i nadčasové krása skla, která vypínačům propůjčuje luxusní vzhled. „Barevnost skleněného rámečku v neutrálních odstínech bílé a černé zajišťuje na spodní straně kvalitní barevný lak, který je rezistentní proti oděru a garantuje vždy stejný odstín. Sklo v této podobě působí velice čistým a jemným dojmem,“ komentuje skleněnou variantu vypínačů RETRO paní Vodicová.

TIP: Malované vypínače

Unikátní novinkou v RETRO sortimentu jsou keramické rámečky s ručně malovanými motivy inspirovanými folklórními vzory. Keramika se maluje ručně, každý kus je tedy originál. Glazura se následně vypaluje v peci. Jedná se o specifický druh hrnčířské výroby, tzv. fajáns, někdy označovanou také jako majolika, kterou zpravidla charakterizují rostlinné a heraldické motivy vyobrazené na bílém podkladě. V nabídce jsou hned čtyři tradiční habánské vzory.

KOLEKCE RETRO PLNÍ POŽADAVKY MODERNÍ DOBY

Kolekce RETRO ale není jen o vypínačích. Kulaté rámečky nabízí kromě vypínačů také zásuvky, moderní LED stmívač, termostat, či komunikační zásuvky s koncovkami na USB, HDMI, TV, SAT připojení. V interiéru tak není problém sladit domovní elektroinstalaci do stejného stylu – barvou i materiálem.

RETRO kousky perfektně zapadnou do interiérů rustikálního, starobylého, vintage i industriálního stylu. Kochejte se jejich provedením i zvukovým projevem každý den!

www.retrovypinac.cz

Uložit

Datum vydání: 18. 10. 2019

Edit: