5 věcí, které si pohlídat při výběru bytu

Vybrat ten správný byt není nic jednoduchého. Navíc je to často rozhodnutí na celý život. Jak si tedy správně zvolit, abychom později nelitovali? Poradíme vám, na co se při rozhodování zaměřit.

1. Lokalita
Základním kritériem při výběru bytu je lokalita, která by měla vyhovovat vašim potřebám, a to nejenom těm aktuálním. Je vhodné přemýšlet i do budoucnosti. Pro většinu z nás se jako ideální jeví místo, které spojuje jak dobrou dopravní dostupnost do centra, tak i blízkost přírody. To nabízí Rezidence Modřanka, která se nachází v klidné oblasti na jižním okraji Prahy, ale v centru jste za chvíli.

1
2. Dopravní dostupnost
Dalším důležitým kritériem je právě dopravní dostupnost, a to především při výběru např. bydlení v Praze, či jiných větších městech. Zodpovězte si základní otázky: Jak daleko to budu mít do práce? Kde se nachází stanice MHD? A jak je to s parkováním? Není vhodné spoléhat se na to, že vždy budete moci jezdit autem. Ideálně si cestu z centra/z práce do bytu vyzkoušejte ve špičce i mimo ni.
3. Občanská vybavenost
Podstatným faktorem je samozřejmě i vzdálenost do nejbližších obchodů, na poštu, k lékaři ale třeba i do mateřské školky nebo školy. Na prohlídku bytu přijďte s předstihem a projděte se po jeho okolí. Jak na vás působí?
4. Velikost bytu
Volba velikosti bytu závisí na tom, jestli do budoucna uvažujete o rodině anebo chcete žít sami. Zejména pokud budete financování řešit hypotečním úvěrem, který budete splácet několik let, je dobré se nad tím zamyslet.

2
5. Architektura
V neposlední řadě je důležitá architektura domu, ve kterém uvažujete o koupi bytu. Podstatné je, aby konstrukce budovy dodržovala základní principy, díky kterým se budete ve svém bytě cítit šťastní: vstup přirozeného světla a pěkný výhled. Ostatní už je jen na vašem osobním vkusu.

A nakonec nezapomeňte na to nejdůležitější: pocit, jaký při prohlídce z daného bytu a lokality máte. Váš budoucí domov by vám měl přirůst k srdci.

 

 

Komerční prezentace

Save

Save

Save

Edit: