Markýzy chrání před sluncem terasy, výlohy i zahrádky restaurací

Pořízením markýzy před restauraci zvýšíte počet hostů, kteří si chtějí odpočinout v prudkém slunečním žáru při procházkách městem. Kazetová markýza je luxusním doplňkem pro ochranu zboží ve výloze nebo estetickým doladěním výkladní skříně. Terasy, balkony a zimní zahrady si zaslouží praktické markýzy především pro parné letní dny, kdy se obyvatelé rodinného i činžovního domu touží ukrýt před slunečními paprsky.

Markýzy se vyrábějí na míru do deseti dnů

Vaším výběrem vhodné markýzy ze specializovaných webových stránek univers.cz začíná příjemný proces vrcholící posezením pod ochranným stínícím prvkem. Nebudou-li vyhovovat rozměry vystavených markýz, přijede technik zaměřit rozměry a markýzy Praha budou vyrobeny na míru do deseti dnů. I s dopravou a montáží vás bude markýza chránit před sluníčkem do tří týdnů. Mnoho zájemců se ptá, zda jsou dostatečně odolné proti nepřízni počasí. Textilie, ze kterých jsou markýzy vyrobeny, jsou naimpregnovány, aby vydržely deštivé počasí a vlhko a aby neplesnivěly. Vzhledem k výsuvné konstrukci se ale nedoporučuje vystavovat je nadměrnému větrnému počasí, neboť by se mohly poškodit bočnice.

Typologie markýz pro různá použití

Na výběr je několik typů stínících modelů: kazetové markýzy, otevřené markýzy, volně stojící markýzy a markýzy pro zimní zahrady. Záleží na každém, jaký typ se mu bude hodit. Otevřené markýzy mají látku, která se navíjí na vodicí osu pomocí ručního nebo elektrického mechanismu. Kazetové markýzy se vyznačují kazetou připevněnou na stěně, do které textilie zajíždí. Kazeta nejenže působí esteticky, když je v ní látka schovaná, ale pozitiva jsou především v její ochranné funkci. Kazetové markýzy mají zvýšenou životnost. Volně stojící markýzy lze využívat jak v domácím prostředí, tak na koupalištích, kempech a letních zahrádkách restaurací. Markýzy na zimní zahrady se připevňují na různě zkosené střechy zimních zahrad kvůli ochraně před prudkým UV zářením, jež je násobeno skleněnými výplněmi.

Komerční prezentace

Datum vydání: 25. 5. 2017

Edit: