Jak vybrat postel, do které bude dítě uléhat s nadšením

Čeká vás vybavování dětského pokojíčku? Velmi důležitou roli v této místnosti hraje postel. Dejte si na výběru záležet, protože důležitá je nejen atraktivita postýlky, ale také bezpečnost a pohodlnost.

Nejspíš se budete divit, jaké dětské postele jsou v obchodech k sehnání. Dcerka může usínat v pohádkovém zámku, syn zase v dinosauřím doupěti. Velký úspěch u dětí mají také patrové postele, z nichž vede skluzavka. Měli byste si ale uvědomit, že aby se děti pořádně vyspaly, musíte dbát především na výběr matrace a polštáře.

Na co se určitě zaměřit?

Za prvé si ujasněte, zda sháníte postel, která dítěti vydrží až do dospělosti, nebo jste připravení na to, že budete se začátkem dospívání kupovat novou. Například patrová postel, pod níž se nachází psací stůl a skříňka, je docela praktická pro děti, ale s přibývajícím věkem omrzí. Investicí na dlouhá léta je určitě postel, která je trochu širší než jednolůžko. Ta vystačí i na chvíle, kdy si vaše dítě začne domů vodit svůj protějšek.

Při výběru postele byste se měli soustředit i na robustnost. Skládací lůžka ze supermarketu nejsou úplně dobrou volbou. Lepší je vsadit na bytelný výrobek, který vydrží dětské dovádění i tíhu dospělého člověka. Určitě někdy dojde na situaci, kdy budete s dětmi usínat.

Další položkou ke zvážení je samotný design. Když nakouknete například do nabídky Nábytek Elegance, uvidíte spoustu patrových lůžek, barevné postele, netradičně řešená dvojlůžka, varianty s úložným prostorem. Překrásně vypadají třeba pastelově barevná lůžka s výrazným čelem.

Postel je teprve základ

Zrovna ve zmiňovaném obchodě je součástí většiny modelů rošt i matrace, nicméně jinde si je možná budete muset vybrat na vlastní pěst. Nepodceňte to. Právě rošt musí vydržet hry, kdy si děti udělají z postele trampolínu, a matrace zase určuje, jak hezky se vyspí. Pro děti se doporučují spíš tvrdší.

Komerční prezentace

Datum vydání: 24. 5. 2017

Edit: