BABÍ LÉTO S VŮNÍ TOSKÁNSKA

Prázdninové měsíce sice odeznívají, ale i září dokáže potěšit teplými slunnými dny, které si každý rád vychutná během společného jídla s rodinou nebo přáteli.

Ratanová lucerna se skleněným krytem se postará o náladové osvětlení. Cena od 629 Kč. Bonprix.

Jako vášniví milovníci dobrého jídla a pití jsou proslulí především Francouzi a Italové. Vkusné doplňky a pěkně prostřený stůl však pomohou přenést atmosféru Toskánska třeba na český venkov. Stačí, když se zaměříte na důležité detaily – skleněné karafy, stylové nádobí, soupravy na olej a ocet, košíky na pečivo, ručně vyrobená dřevěná prkénka na podávání sýrů i zeleniny a látkové ubrousky či stolní běhouny nejlépe z bavlny nebo z tradičního a nyní oblíbeného lnu. A když vše korunujete krásně naservírovaným čerstvým salátem, domácí pizzou nebo sklenkou kvalitního vína, proměníte stolování v doslova gurmánský zážitek, který si nezadá s návštěvou příjemné hospůdky někde ve sluncem zalité Itálii…

Vkusně prostřený stůl umocní gurmánský prožitek. Tradiční vzhled podtrhuje kameninové nádobí. Cena od 349 Kč. H&M Home.

Zlaté příbory na lněném ubrousku vypadají noblesně. Cena ubrousku 99 Kč. Butlers

TOSKÁNSKÉ SPECIALITY V PRAZE

Toskánsko, ležící ve vnitrozemí střední Itálie, na západě lemuje Tyrhenské moře a jeho kulturním centrem je perla renesance – Florencie. Zdejší kuchyně je oblíbená díky spoustě zeleniny a voňavého koření. Je zdravá, lehká, a přitom mimořádně chutná. Jejím základem je kvalitní olivový olej, dobře propečený bílý chléb, grilované maso a samozřejmě víno z místních vinic. Chcete-li ochutnat toskánské speciality (hlavně víno, sýry a uzeniny) v naší metropoli, zkuste navštívit obchod Tuscany taste.

Miska s bambusovým víkem je ideální k uchování potravin. Cena 399 Kč. Bella Rose.

Text: KRISTÝNA FINGERLANDOVÁ
Foto: ARCHIV FIREM

Datum vydání: 29. 9. 2020

Edit: