Beton umí být krásným i praktickým a není určen jen pro betonové obrubníky

Beton někdy odsuzujeme jako něco, co není přírodní, ale to není pravda. Jde o kompozitní stavební materiál z přírodních složek. Výrobky z betonu umí dát exteriéru řád, zlepšit funkční vlastnosti povrchů i nabídnout design – moderní a třeba i přírodní. Vždy záleží na tom, po jakém výrobku z betonu sáhnete.


Venkovní dlažbu ovládl beton

Jestli se někde betonu skutečně nevyhneme, tak je to při exteriérovém dláždění. Venkovní dlažba z betonu téměř nemá konkurenci. Ta silně pálená, cihelná, je o dost dražší, kamenná není nikdy dokonale rovná a v podpatcích je to na ní dost o život, ostatní varianty nejsou dostatečně pevné, kloužou či degradují kvůli povětrnostním vlivům. Dlažba z betonu položená do pískového lože je ideálním řešením dláždění v okolí domu, ale i různých zahradních cestiček, chodníčků či příjezdových cest.

Zatravňovací dlažba umí déšť odevzdat půdě

Pokud máte pozemek vlhký, nebo chcete zachovat jeho zelený charakter, je řešením zatravňovací dlažba. Ta se hodí nejen pro příjezdové cesty, ale i pro parkovací plochy či pro zpevnění trávníku pod zahradní sezení. Pokud nejste nadšeni z té klasické městské zatravňovací dlažby, má dnes Presbeton v sortimentu i další modely toho typu dlažby, které neurazí ani oko s vytříbeným vkusem. Zatravňovací dlažbu lze osít travním semenem a pak sekat klasickou travní sekačkou, nebo vysypat drobným kamenivem. V obou případech funguje dlažba jako zpevnění plochy a současně odvodnění.

Betonové obrubníky dají vaší dlažbě řád

Nezapomeňte vydlážděné plochy ohraničit. Betonové obrubníky opticky a designově ohraničí dlažbu, současně ji zajistí proti případnému posunu. Obrubník by měl být vždy součástí dláždění, ať již jde o příjezdovou cestu, chodník, terasu, nebo prostor před domem.

Venkovní schody z betonu postavíte rychle

Kamkoliv u domu či na zahradě potřebujete venkovní schody, jsou hotové betonové schody estetickým a velice rychlým řešením. Šalovat a následně schody kompletně betonovat, budovat je z tvárnic nebo z kamenů – to vše je pracné, a ne vždy bude výsledek podle našich představ. Venkovní betonové schody Presbeton přitom mohou mít různé tvary, dokonce s přesným obloukem, ale vybrat si lze i natural schody, které jsou k nerozeznání od dřevěných i těch ze železničních pražců. Nabízí krásu dřeva i pevnost a bezúdržbovost betonu.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 30. 7. 2020

Edit: