Chcete investovat do klimatizace? Zohledněte několik parametrů

Pokud si chcete v interiéru vytvořit příjemné prostředí i během horkých letních dnů, neobejdete se bez klimatizační jednotky. A to zejména v případě bytu orientovaného na jižní stranu. Při výběru klimatizace zvažte hned několik důležitých parametrů, abyste ze systému dostali maximum.


V první řadě je nezbytné zaměřit se na velikost prostoru a kapacitu klimatizace. Jestliže sáhnete po modelu s nedostatečnou kapacitou, nedokáže prostor tak ochladit, jak zřejmě očekáváte, navíc se to negativně propíše v nákladech na provoz.

Nastavení rychlosti

Ideální je možnost nastavit si rychlost ventilátoru. Pokud je v místnosti příliš velké horko a dusno, zvolte vyšší rychlost, protože se tím vytvoří optimální klima během chvilky. Většina klimatizačních jednotek navíc má i funkci pro noční režim. Znamená to tedy, že fungují i během nočních hodin, ovšem jsou v daném režimu tišší, a tím vás nebudou rušit při spánku.

Dále může mít klimatizace do bytu celou řadu funkcí – inteligentní termostaty, nastavení úspory energie, Wi-Fi připojení a podobně.

 

Druhy klimatizací

Všechno záleží na vašich potřebách a představách. V České republice se prodávají různé modely – mobilní, okenní i nástěnné klimatizace. Oblíbenosti se těší především nástěnné split klimatizace, které sestávají z venkovní a vnitřní jednotky. Obě části jsou vzájemně propojené kabely, a proto je nezbytné do zdi udělat malé otvory. Prostřednictvím takové klimatizace však nejen vychladíte prostor, ale také ho vytopíte. Potěší vás u nástěnné klimatizace spotřeba a jednoduchá instalace.

Mobilní klimatizace jsou vhodnou alternativou k větším systémům. Samotný název napovídá, že je můžete přesouvat z jednoho místa na druhé. Většina modelů je opatřena integrovanými kolečky, jež usnadňují přemisťování přístroje.

 

 

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 6. 2021

Edit: