Nejnovější trend dveřního kování? Tmavé barvy a oblé minimalistické tvary

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme podtrhnout design celé domácnosti. A jaká je ta hlavní rada pro správnou volbu? Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky – příjemný povrch, minimum ostrých hran.

Jaké kliky ale vybrat, pokud nás zajímají aktuální trendy?

„Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování. „Jasným trendem jsou minimalistické oblé tvary vhodné do moderních interiérů. Dnešní doba klade důraz na funkčnost – jednoduchost a přímé linky se promítají i do designu interiérů. Moderní dveřní kování je funkční, uživatelsky příjemné a hlavně – hodí se do dnešních domácností.“.

Cobra Q Ultima – prémiové dveřní kování v černé barvě oceněné na nejprestižnějších designových soutěžích

Při výběru dveřního kování se však nenechte okouzlit pouze designem, do rozhodování musíme zapojit i rozum. Důvod je zřejmý – ergonomie kliky.

„Úchop kliky se nedá nijak ošálit, nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit. Dotyk s klikou je fyzický, dveře otevíráme během dne mockrát“, říká Kristina Boda.

Cobra Q Infinity – dokonalou jednoduchost a nadčasovost ztělesněnou v jediném kusu prémiové slitiny Zamac ocenili poroty nejvýznamnějších evropských designových soutěží

Jedny z nejkrásnějších českých dveřních kování vytvořil pro společnost Cobra renomovaný designer Petr Novague. Jak podle něj vypadá zákazník, který zařizuje svůj byt do takového detailu?

„Je to člověk, kterému není lhostejné, čím je doma obklopen. Nesoustředí se na velká gesta, umí ocenit krásu v detailu“, říká Novague. „Celá série klik Cobra Q má záměrně odlišné modely – jedna je ergonomicky velmi odvážná, definuje nový typ úchopu, jiná je jednoduchá, nadčasová. Všechny ale plní výjimečné nároky na eleganci, solidnost a poctivost“.

Cobra 2165 – jednoduchost a elegance – to je poznávací znamení kliky Cobra.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik – COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz.

Komerční prezentace

Datum vydání: 7. 3. 2019

Edit: